Doplněk ke knize fotografií Jana Ságla, která vyšla pod stejným názvem v roce 2013. V původní publikaci Ságlových fotografií lidí z české undergroundové komunity z let 1967-1976 jsou sice doprovodné texty, ale chybějí v ní popisky k fotografiím.
Nejvýraznější osobnost současné české fotografie života, Jaroslav Kučera, přichází u příležitosti svého osobního jubilea s projektem překvapivě zaměřeným na svět zdánlivých předmětných banalit, které nás obklopují.
Tokio je město vzhlížící se v budoucnosti. Výsledkem jsou sci-fi ulice plné blikajících neónů a tyčících se mrakodrapů. Zaroveň je ale prostoupené historií, kde můžete pod rozkvetlými sakurami stále cítit vládní sídlo dávných šógunů.
Reitinger zvolil metodu analytických sond do Vratislavovy domácí a zahraniční politiky, s důrazem na jeho panovnickou moc. V mnoha ohledech je jeho kniha velmi objevná, protože novou optikou nahlíží dobu druhé poloviny 11. století.
Při oslavách 150 let existence České obce sokolské sedminásobná olympijská vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská prohlásila: Pro mě je naším největším sportovcem historie gymnasta Alois Hudec.
Jak se snadno naučit „kočičí“ řeči! Naše sametové tlapky mají k vyjadřování spoustu možností. Vedle předení, mňoukání a prskání využívají i svou rozmanitou tělesnou řeč, když nám chtějí něco sdělit. Odhalte tajemství kočičí řeči..
Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších
klavíristů a umělců 20. století. Je historicky
prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní
dílo Ludwiga van Beethovena. Souborné vydání jeho esejů se ve světě stalo velkou
událostí.