Nová kniha Petra Síse vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky“ Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna.
Napínavé pátrání mezi skutečným a herním světem. Kniha vypráví příběh dvěma způsoby. Epizody z Tomášova skutečného světa přináší text Ester Staré a do kyberprostoru vtáhnou čtenáře komiksy Jirího Franty.
Londýn sužují záhadná zmizení a stopou se zdá být vstupenka na kouzelnické představení. Každá strana komiksu slibuje nejen potěšení z překvapivých a detailních ilustrací, ale hlavně další krok k vyřešení zločinu.
Na kole je člověk jen jedno šlápnutí od vzletu. Skoro každý si vzpomene, jaké to bylo, když se poprvé rozjel sám. Čím to je? Co vlastně kolo dělá s naším tělem a pocity, s našimi cestami krajinou i městy, ve kterých žijeme?
Kdo byl Ondřej Sekora kromě toho, že byl tvůrcem Ferdy mravence, autorem řady dětských knih a karikaturistou? Čím se živil ve svých začátcích a proč je s ním spojena hra rugby? Jak to, že se účastnil Tour de France a co pro něj udělal Josef Hokr?
Dlouho očekávaný závěr příběhu Amuletu je tu! Po střetu s Ikolem Emily konečně pochopí, jakou má kámen moc a co musí udělat, aby ochránila Alledii před stíny.
Šestý sešit Rychlých šípů! V moderním sešitovém vydání Rychlých šípů najdete původní díly slavného komiksu i nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců.
Spisovatelka Jurga Vile vylíčila v knize skutečný osud svého otce. Spolu s ilustrátorkou Linou Itagaki tak odkrývá
jedno z nejtemnějších období evropských dějin, sovětskou krutovládu, a vyzdvihuje lidskou odvahu a nezdolnost.
Ilustrované vydání Tyranie dává dílu další rozměr
a sílu. Renomovaná německo-americká ilustrátorka
Nora Krugová ho svým vynalézavým výtvarným
stylem mění ve vizuálně působivé zamyšlení.
Asterix a jeho přítel Obelix tentokrát dostanou nelehký úkol: chránit vzdorovitou dceru Adrenalínu galského náčelníka Vercingetorixe před Římany, kteří ji pronásledují.
Hubert a Hugo jsou horolezci, které můžete znát ze stránek časopisu Čtyřlístek. Oba mají pro strach uděláno, a ať zamíří kamkoli, dobrodružství si je vždycky najde.
Tato komiksová kniha obsahuje dva příběhy. V prvním z nich se Čtyřlístek podívá do minulosti, kde
pomůže keltskému králi vyhrát bitvu. Ve druhém příběhu se u Čtyřlístku ubytuje princezna Petronila
z pohádkové říše.
Ale ne! Nejlepšího psolicajta na světě vyhodili od policie, protože starostovi zničil klobouk! Jenže náš hrdina se jen tak nedá! Vyhodili ho dveřmi? Přijde oknem, převlečený za… to vám nebudeme prozrazovat. A právě včas.