Další kniha autora Nočního klubu. Pan Mluvčí příliš nemluví, pouze vyřizuje vzkazy. A když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Román známého českého autora sci-fi a fantastiky.
Po krutých bojích, které dávaly zpočátku naději na slavné vítězství, byly síly dobra poraženy a zbytky civilizace se ukryly pod ochranu mocného hvozdu. S vypětím všech sil se snaží vzdorovat nelítostné síle mocného nekromanta.
Komanda Omega pracují ve stínech Centrálního impéria. Neřídí se zákony ani pravidly a zodpovídají se pouze císaři. Speciální jednotka sabotérů, rozvědčíků a úkladných vrahů.
Bakly... postrach gladiátorů a všech bojovníků bez rozdílu. Sám sobě je noční můrou. Lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě, a ty ostatní. Tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Jeho nejlepším přítelem je láhev mizerné kořalky.
Na svaté poušti Raraku shromažďuje věštkyně ša’ik vojsko vyznavačů Knihy Apokalypsy. Hodlá rozpoutat Smršť a postavit se do čela povstání, které zatáhne Malazskou říši do jednoho z nejkrvavějších konfliktů, jaké kdy poznala.