Dne 21. března 1915 někde na řece Sommě narazí Bretonec Oan kdesi mezi francouzskými a německými zákopy na opuštěnou malou holčičku. Protože sám Oan se ztratil, je rád, že našel aspoň někoho. Společně se vypraví zpátky k francouzským liniím.
Alfonso Casas, nakreslil intimní i humorný komiks a do vedlejších rolí obsadil příšerky, které zosobňují strachy, pochyby, traumata, toxické myšlenky, obavy z nejisté budoucnosti či sociální úzkost.
Šestý a závěrečný díl autorovy komiksové bibliografie zastihuje protagonistu a vypravěče Rijáda na prahu dospělosti. Budoucí úspěšný kreslíř si ve francouzském provinčním městě Rennes a později v Paříži klestí cestu k profesionální kariéře.
Jean-Marc Jancovici je významný francouzský odborník na energetiku, který se ve své osvětové
práci věnuje především vlivu energetické produkce na klima. V této knize se spojil se známým komiksovým kreslířem Christophem Blainem.
Asterix a jeho přítel Obelix tentokrát dostanou nelehký úkol: chránit vzdorovitou dceru Adrenalínu galského náčelníka Vercingetorixe před Římany, kteří ji pronásledují.
Na moři Geralt zjišťuje, že tam, kde vedle sebe žijí lidé a nestvůry, platí nevyřčené pravidlo, že zaklínačské řemeslo není pouhým zabíjením monster. Poté co jeho práce na moři nabere krvavý obrat, je Geralt vyplaven na pobřeží cizí nové země.
Jediná komiksová superhrdinka z bývalého východního bloku se vrací! V plné síle a tak, jak jste ji ještě nikdy neviděli. Historicky první „celovečerní“ komiks s Octobrianou v hlavní roli přináší epický příběh jejího původu.