Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem.
Richard byl kdysi charismatickým a úspěšným majitelem kavárny. Život ho ale naučil dělat kompromisy a jeho cílevědomost a přímý tah na branku postupně odvál čas. Žádný strom totiž neroste do nebe, tak jako žádná láska není od začátku stálá.
Podívejte se na oblohu! Přichází Homer! Tedy, vlastně obří Gastritus, jemuž jeho poskok Bar… tedy Stříbrný Skateboardista shání vhodné planety k sežrání. Ale co když selže? Kdo ho nahradí?
Dobří horští skřítkové dále putují po českých horách, tentokrát na Šumavě. Pomáhají lidem i zvířátkům, použijí skřítkovská kouzla. Setkají se i se zlými skřety. Poznávají krásná místa na Šumavě a rozhodnou se dojet až k moři.
Román o hledání vlastní hodnoty, o snaze vystoupit z vlastního stínu a najít ve svém životě slunce. O zdánlivě lehkém úkolu najít lásku k sobě samému, obejmout se.
Horor si stále nese stigma jednotvárnosti a braku. Ve skutečnosti je jako malířská paleta s mnoha barvami a odstíny. Antologie Smečka má ambici tuto škálu vykreslit. Od romaneta přes bizarro, duchařskou historku, temnou fantasy nebo třeba body horor.