Ústav Heim Hochland v Bavorsku, rok 1944. Ve vzorové nacistické porodnici panuje mír a klid, aby děti, narozené pro nový řád SS,
a jejich matky mohly pobývat v co nejharmoničtějším prostředí..
„Cesta je cíl,“ říkají ti, kteří nikdy nejeli dvacet hodin autobusem k moři, kde jim pak týden pršelo. Populární komička Lucie Macháčková balí kufry stejně jako muže – bláznivě, bez rozmyslu – a výsledkem je vždy trapas all inclusive.
Anglie roku 1455. Bratrovražedná válka mezi Lancastery a Yorky o anglický trůn učiní osmnáctiletého Juliana zcela nečekaně hrabětem z Waringhamu. Když v osobě Eduarda IV. usedne na trůn první York, nastanou pro Juliana těžké časy.
František a Florián, dva chlapci z českého vnitrozemí, se shodou okolností dostávají krátce po vzniku Československé republiky do pohraniční oblasti Krušných hor.
Kniha (místy s přiměřenou dávkou humoru) popisuje dvanáct kriminálních příběhů probíhajících na pozadí historických válečných a poválečných událostí v období od září 1938 do prosince 1947.
Marie Škrdlíková je mimořádný přírodní úkaz. Její povídky voní půdou, kořeny, stonky, listy i květy a
rozrůstají se v louku, po které putují stíny mraků. Tady musíme ulehnout a být znovu dětmi.
Grinch je ta nejhorší potvora, jakou jste kdy viděli. Má srdce tvrdé jako kámen, nesnáší Vánoce a celý advent. Když ale stvoří ohavný plán ukrást Vánoce, čeká ho velké překvapení!
Texty shromážděné v této knize vycházely od roku 2014 v Mediažurnálu, čtvrtletníku Syndikátu novinářů ČR, v rubrice Jazykový koutek. Nabízejí neotřelý a tematicky pestrý pohled na jazyk našich současných médií, na komunikáty mluvené i psané.
Jak prožít stáří? Na tuto otázku se snaží najít odpověď každý, komu se podaří stáří se dožít. Odpověď hledá i rodinná advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová ve své nové laskavé knize, která obsahuje zamyšlení, fejetony, povídky a úvahy.