Knížka Ťapíkova dobrodružství dělá opravdovou čest svému názvu. Jde o příběh malého štěněte, které se ztratilo v lese a při hledání cesty k domovu postupně potkalo několik zvířecích kamarádů, s jejichž pomocí nakonec dosáhlo cíle.
Deváťačka Ester je na první pohled obyčejná holka: Žije s tátou a mámou, chtěla by jít na uměleckou školu a obdivuje spolužačku Henrietu. Jenže brzy zjistíme, že nic není, jak se zdá.
Dvě knihy, jedna malířka a téměř detektivní pátrání v archivech, denících a poznámkách pamětníků. Dárkový komplet v luxusním pouzdře obsahuje dvě mimořádná díla spisovatelky a filmové režisérky Andrey Sedláčkové.
Je to už neuvěřitelných 60 let, kdy se na obrazovce tehdejší Československé televize poprvé objevil tenhle střapatý klučina v papírové čepici. Dodnes si každý den přilétne odněkud z hvězdné oblohy, hezky se ukloní a způsobně pozdraví DOBRÝ VEČER!