Vzpomínky mosteckého rodáka Huberta Sigmunda zachycují jeden z nejtemnějších úseků moderních českých dějin a zároveň tragické vyústění mnohasetletého soužití Čechů a Němců v naší zemi.
Kniha Jindřicha Brože se zabývá bitvami na tomto území a detailně přibližuje čtenáři události dávno minulé. Kniha je doplněna mapami, souřadnicemi GPS a především řadou fotografií v textu v barevné příloze.
Celobarevná publikace „Štětí včera a dnes" zachycuje historickou a dnešní podobu města Štětí. Současné snímky skupiny fotografů doplňují poutavé texty Miroslava Plačka, který popisuje jednotlivé dvojice fotografií Štětí.
V edici Zmizelé Čechy prezentuje autor obrazovou dokumentaci zaniklých památek a jiných staveb města Chomutov. Odborný úvod seznamuje s historií města ve vazbě na architekturu.