Příběh sportovce Jonáše, který je rychlý jako tornádo, A taky tak ničivý.
Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD.
Surikata Máňa nemůže večer usnout, a tak se vydá na dobrodružnou výpravu po noční zoo, při které se dozví spoustu zajímavostí o osudu zvířecích kamarádů. Věděli jste, proč se rysovi Petrovi přezdívá tulák? A které táborské zvíře přežilo vlastní smrt?
Jednoho rána se myška rozhodla, že půjde do lesa na průzkum. Ničeho se neleknu, řekla ostatním zvířátkům. A opravdu, ani vlk, ani medvěd, a dokonce ani los ji nevystrašili. Jak to ale dopadlo, když v lesním domečku našla malé, bílé, chlupaté koťátko.
Bořík už v tom zase lítá a s ním celá jeho třída, hlavně jeho kamarádi Mirek, Čenda a Aleš. Jak zachránil tělocvikář Tužítko jejich spolužáka, za co málem Čenda dostal dvojku z chování, s kým chce chodit Mirek a s kým samotný Bořík?
Pod křídlem smrti se zrodila láska
Právě letos uplynulo sto let od konce první světové války, na jejímž konci se odehrává děj novely Petr a Lucie, která vábí čtenáře již od svého vydání.
Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček? A opravdu jeden takový existuje! Jmenuje se Bruno a žije v teráriu u druháka Jirky. Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zajásá, takového kamaráda nikdo nemá.
Dlouho očekávaná novinka od legendárního Christophera Paoliniho! Nové příběhy ze světa série Odkaz Dračích jezdců.
Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců.
Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu
Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu.
Nikki Maxwellová a její nejlepší kámošky Chloe
a Zoey plánují narozeninovou oslavu, o které se
bude ještě dlouho mluvit! Mají jenom jeden drobný
problém: Nikkiini rodiče jí nákladný mejdan
odmítají zaplatit.
Projdi se po povrchu Měsíci s prvními astronauty, kteří na něm přistáli. Víš, kdo to byl, jak se tam dostal a jak se na svou cestu musel připravit? Sníš o tom, že také jednoho dne poletíš do vesmíru?
Štěpán je neobyčejně zvídavý kluk. Všechno ho zajímá, všemu chce přijít na kloub. Jakmile je v jeho dosahu nějaký přístroj, hned zkoumá, jak funguje a jak by se ho dalo využít. Na otázku, čím by chtěl být, bez váhání odpoví: „Budu vynálezcem!“
Dojemný příběh otce a syna, kteří mezi špatným a zase špatným musí vybrat menší zlo a nakonec zvítězí nejen nad zlověstným panem Velikánem, dokazuje, že Walliams se právem řadí k největším současným autorům literatury pro děti.
Pražské metro určitě znáte vy, vaše babička i máma. Třeba s ním každý den jezdíte do školy, do práce nebo na nákup. Ale víte, že je to místo plné zajímavostí, tajemství, nápadů a dobrodružství?
To, že kominík nosí štěstí, vědí všichni lidé a hlavně ti, kteří mají na šatech knoflíky. Věděl to i chudý sirotek Jeník. U svého roztrhaného kabátku ale žádný knoflík neměl, a tak se mu štěstí vyhýbalo.