Co se stane, když se kuchařka nevrátí ze své pravidelné návštěvy staré matky? Tedy krom toho, že se rodina pana Bella bude muset spokojit s tím, co uklohní nezkušená kuchtička?
Jaká je souvislost mezi rajčatovým protlakem, tuňákem, sójou a vepřovým masem? V současné době se z těchto potravin staly komodity – jejich hodnotou není kvalita, ale schopnost generovat zisk nadnárodních kobylkových společností.
Je konec května 1962 a bezděčného detektiva Otu Finka – v civilu soustružníka – namočí do dalšího případu vrchní z hospody na rozhraní Vinohrad a Žižkova.
Můj otec byl zahradníkem. Nyní je zahradou.
Příběh otce, syna a posledního úsvitu – milosrdného a nelítostného zároveň.
„Tato kniha nemá jednoduchý žánr,“ píše Georgi Gospodinov, „musí si ho vynalézt sama. Stejně
jako smrt nemá žánr. Jako život...
V tomto průkopnickém díle Kwame Anthony Appiah, mnohými považovaný za „jednoho z nejdůležitějších filozofů dnešní doby“ (New York Times Book Review), mění způsob, jakým chápeme lidské chování i to, jak dochází k sociálním reformám.
Bizarní sázka dvou mladých žen o to, zahrát si na zlatokopky, a které z nich se podaří sbalit bohatšího, nejlépe ženatého, muže, a zajistit si tak pohodlný život, nabere reálné kontury.