Příběh pětadevadesátiletého bostonského emeritního profesora botaniky Fjodora Kokoschkina, jenž podnikne v srpnu 2005, provázen svým mladším pražským přítelem Hlaváčkem, cestu do Prahy, Berlína a Petrohradu...
Kdybyste si ve čtyřicátých letech minulého století pořídili knihu o kompozici, uvnitř byste našli kapitoly „Pravidlo třetin“, „Vodicí linie“ a „Využití vzorů“. Takové „vodicí linie“ jsou známé už od 18. století, ale stále se o nich učíme.
Na úspěšnou knihu KUDY na šumavské vrcholy naváže stejně koncipovaná kniha KUDY na brdské vrcholy. Popisuje podrobně čtyři desítky vrcholů v brdském pohoří, jejich minulost i současnost.
Rozhovor známého novináře s vrchním zemským rabínem.
Karel Hvížďala vede dialog s Karolem Efraimem Sidonem už desítky let. Za tu dobu společně vytvořili řadu knih, které se věnovaly různým tématům: židovské identitě, lásce, smrti nebo času. A pro
Díky této cvičebnici se budoucí prvňáčci mohou lépe připravit k zápisu. Kniha obsahuje mnoho logických úkolů, které děti nutí přemýšlet. Úlohy rozvíjí dětskou kreativitu, myšlení, jemnou motoriku, ale i strategi.
S druhým vydáním našeho průvodce okusíte to nejlepší z ostrova věčného jara, Madeiry. Objevte skrytá kouzla ostrova s podrobnou rozkládací mapou pro snadnější orientaci. Na záložce knihy najdete stručný slovníček.
V Malém atlasu koček nás dvojice zkušených umělců zavede do světa těchto domácích mazlíčků, kteří po boku člověka žijí již tisíce let. Setkáme se zde s modrookými siamkami, japonskými bobtaily a dalšími fascinujícími plemeny.
Hvězda interiérového designu Frida Ramstedtová svou mezinárodně úspěšnou knihou Manuál stylu a designu zcela proměnila koncept, jakým se díváme na zařizování bydlení.
Birgit Dankertová vytvořila citlivý portrét, který nás přibližuje Michaelu Endemu jako dosud žádná kniha. Ende mimořádně obohatil fantasy literaturu pro děti a mládež a dokázal zaujmout i dospělé čtenáře.