Čtenářům se v této knize dostává do rukou mnohostranný portrét Josefa Sudka a jeho díla, tvořený jeho vlastními slovy, zachycený očima jeho nejbližších přátel i z odstupu uměnovědné reflexe. Kniha je doplněna ediční poznámkou a jmenným rejstříkem.
Průřez událostmi v Brně v letech 1939-1945 počínaje dobou před a po Mnichovu, obsazením Brna 15.3.1939, návštěvou Adolfa Hitlera a návštěv dobových osobností v Brně.
Jde o první velkou monografii světově proslulého fotografa. Kniha přibližuje především logiku utváření a proměn Funkeho tvorby, zasazuje Funkeho dílo do kontextu evropské avantgardní fotografie a kultury.
Kniha Vnitřní okruh v současné české fotografii, představuje výraznou část naší současné fotografické tvorby s tématy a motivy autorské sebereflexe, introspekce, intimity, rodiny, nejbližších lidí a věcí.
Hlavním důvodem vzniku publikace Moráň - zaniklá ves při Vltavě byla snaha připomenout tuto zaniklou osadu a navrátit ji zpět do povědomí nejen obyvatel Povltaví, ale i širší veřejnosti.
Nový svazek edice Fototorst. Dílo Miroslava Tichého vyniká naprosto neobvyklými formálními vlastnostmi, které ignorují klasická fotografická pravidla. Na fotografickém festivalu v Arles obdržel Miroslav Tichý v roce 2005 cenu Objev roku.
Fotografická publikace Jindřicha Přibíka Plzeň emotivní je výjimečná jak svým časovým obloukem mezi lety 1955 - 2005, tak autorovým osobním příběhem jeho města.
Další v řadě knižních vydání fotografických cyklů Josefa Sudka přináší unikátní svazek fotografií Svatovítské katedrály z dvacátých let, o jejichž knižní vydání autor neúspěšně usiloval po celý svůj život.
Fotograf Petr Hruška a básník Ivan Wernisch si pohráli se sbírkou starých kabinetek a pohlednic, vybrali některé z nich a napsali k nim víc než stovku doprovodných textů.