Jiří Peňás myslí v pohybu. A někdy i nepopulárně proti větru, jindy má vítr v zádech. Shromažďuje různá pro a proti, svoboda je mu bytostně vlastní. Jeho texty jsou svěží, čtivé, chytré, zábavné a dýchají se čtenářem.
Dobrodružná výprava na motorkách ze severu až na nejjižnější cíp afrického kontinentu – k mysu Dobré naděje. Podle scénářů Martina Písaříka a s využitím komentářů a vzpomínek Igora Brezovara napsala Gabriela Pavelková (alias Zorka Horká).
Eve má dobrý život. Každý den vstane, dostane pusu od svého manžela Natea a jde učit matematiku na místní střední školu. Všechno je tak, jak má být. Až na to, že ...
Ve 102 letech patří Jiří Švenger k posledním žijícím veteránům druhé světové války. Rodák z Čáslavi v roce 1939 — kvůli svému židovskému původu — uprchl z okupovaného Československa na Britské ostrovy a na podzim 1941 vstoupil do RAF.
Emeritní kapitán plzeňské kriminálky František Müller znovu otevírá osobní archiv a dává nahlédnout do momentů, v nichž zdánlivé detaily nabývají zásadních významů a kdy intuice zkušeného kriminalisty rozhoduje více než složka plná důkazů.
Publikace se věnuje atraktivním místům v Českém lese a dalším lokalitám na Tachovsku a Domažlicku. Přináší tipy na výlety do poněkud neprávem opomíjené krajiny, bohaté jak na přírodní krásy, tak na historické památky.
Je-li Derridova diferance zároveň odstupem, spacializací, a odkladem, temporalizací, pak nám sama nabízí způsob, jak po letech číst jeho rané texty, jejichž výbor se českým čtenářům dostal do rukou poprvé v roce 1993.