Nejisté dějiny jsou knihou, kterou se prolínají kritické otázky nejen směrem do historie, ale také k dnešku. Michal Stehlík a Monika Rybová se zamýšlí ve společném rozhovoru nad tématy významnými v minulosti i naší současnosti.
Chtěla by být jako ty ženy v domácnosti, které ráno vypijí zdravé zeleninové smoothie, připraví dětem svačinu do školy, manželovi dají pusu na rozloučenou a vyrazí na ranní jógu.
Kočka je zvíře přímo legendární. Dokonce i v české literatuře. Hloubání nad její duší se věnoval Jan Neruda i Jaroslav Hašek, veselé i smutné historky zažívá jako přítel člověka v textech Josefa Škvoreckého či Michaely Klevisové, podlehli jí spisovatel Karel Čapek nebo Bohumil Hrabal.
Paměti divadelníka Andreje Kroba, proložené mnoha unikátními fotografiemi Bohdana Holomíčka, Jana Kašpara či Ondřeje Němece. Kniha vychází k 85. narozeninám.
Františkán Blasius se znovu vrací se svými
náhodně nalezenými vzpomínkami na odhalování závažných hrdelních zločinů, na němž se
podílel se svým přítelem Jakubem Protivou
z Protivce, rychtářem Nového Města pražského.
Ilustrovaná kniha o Japonsku, určená pro děti i dospělé. Sbírka vzpomínek a kuriozit z pohledu mladé autorky, grafické designérky a studentky japonštiny, která pobývala v místní rodině a kreslila vše, co během svých cest poznala.
Jak by vypadalo Jméno růže, kdyby se odehrávalo ve středověké Praze?
Vstupte do husitské Prahy v letech 1419–1420. Ondřej z Ježova, novic vyhnaný z kláštera, a jeho ctihodný přítel Petr z Pelhřimova se vydávají na dobrodružnou výpravu.
Cestu ke světlu, humor, harmonii a sebepřijetí mnohdy objevíme na místech, kde bychom to čekali nejméně. Herečka Kristýna Frejová ji našla v absolutní temnotě.