Tažení Václava IV. a snaha skoncovat
s lupiči z řad zemanů, ale i vyšší šlechty
dopadne i na pány z Homberka, kterým
tak začínají zlé časy. Na podzim roku
1405 oblehnou královští pod velením
Jana z Lestkova hrad Homberk ...
Philomena McCarthyová překonala
všechny překážky a stala se mladou policistkou u metropolitní policie, přestože
její otec a strýcové jsou známí londýnští
gangsteři.
Román polské autorky Agnieszky Szpily Bosorky může na mnohé působit jako zjevení. Drzost, otevřenost a naštvanost, s níž píše, se nejspíš nebude všem líbit a mnozí čtenáři či čtenářky ji nemusejí skousnout.
V nejnovější biografii českého krále a římsko-německého císaře Karla IV. autor pojímá 14. století jako dramatické období, plné politických a hospodářských krizí, kulturního neklidu a hledání nového funkčního způsobu správy římsko-německé říše.
Čaroděj z Kremlu je klíčovým románem o současném Rusku. Odhaluje zákulisí Putinova politického vzestupu a představuje brilantní úvahu nad mocí jako takovou.
Japonský bestseller, který se stal mezinárodní senzací a v němž vás série zdánlivě nevinných kreseb vtáhne do zneklidňující sítě nevyřešených záhad a rozvrácených myslí.
Když Rijáz po šestnácti letech poprvé spatřil sluneční záři, stála v ní ona! Šestnáct let strávil Rijáz v temnotě žaláře jako politický vězeň. A neměla ho čekat svoboda – součástí toho, že dostane zpět, oč byl připraven, je i to, že se ožení.
Stane se obyčejná zlatonoška klíčem k záchraně Yggdrasilu?
Reyna Thorvaldová je runou poznamenaná zlatonoška, která se narodila jako otrokyně Zlatého dvora.
Autor se vymaňuje z role akademického ekonoma a věnuje se široké škále oblastí, které aktuálně ovlivňují naše každodenní životy i budoucnost lidstva: klimatické změně, nezaměstnanosti i světovému finančnímu řádu.
V této knize Richard Susskind čerpá ze svých zkušeností s prací v oblasti umělé inteligence od počátku 80. let. Pro Susskinda je vyvážení výhod a hrozeb umělé inteligence zásadní výzvou naší doby.
James – román oceněný Pulitzerovou cenou – je specifickým převyprávěním slavného příběhu Marka Twaina Dobrodružství Huckleberryho Fina. Hlavním hrdinou je však černošský otrok Jim a spolu s ním chlapec Huck.
Prokurátor James Carlson, pro kterého jeho mocná washingtonská rodina plánuje post prezidenta Spojených států, pracuje na případu korupčního soudce. Jako svědkyni povolá bývalou prostitutku indiánku Maggii.
Wiesbaden, 1968. Do kavárny U Anděla se někdo vloupal a rodinou Kochových to hluboce otřáslo. Když se Hilda pustí do úklidu, narazí při tom na starou fotografii jejich podniku z dob jeho založení.
Ondřej s partnerkou Monikou přijíždí do rodných Rychlebských hor. Zdědil tu dům po babičce a těší se, že mu to do života přinese nové příležitosti. Vrací se také Jan, který s sebou ale místo nadějí veze staré rány.