Kdo o sobě může tvrdit, že umí mluvit se zvířaty? No přece Lili Větroplaška!
Tentokrát jí její superschopnost pomůže rozveselit smutné morčátko, kterému schází jeho zvířecí kamarád.
Lili Větroplaška má báječnou superschopnost – umí mluvit se zvířaty! A tak může snadno zabránit sporu mezi svým pejskem a nabručeným, rozespalým ježkem. Budou ale její schopnosti stačit i na porozumění zdánlivě bláznivému oslíkovi? A podaří se jí to
Klárčin školní život je vzhůru nohama! Dělá si starosti o svého nejlepšího kamaráda Lea, který poslední dobou dostává jen samé špatné známky. Co když propadne? Kromě toho hrozí, že odpadne projektový týden, který měl být zaměřený na knihy.
Zmatek nad zmatek v Čarokrásném knihkupectví! Kocour Gustaf onemocněl, knihy vyvádějí jako šílené a do obchůdku má dorazit kontrola! Paní Sovová je zoufalá: Jestli se čtyřlístek divokých knih nenaučí slušnému chování, bude muset knihkupectví zavřít.