HTML Editor - Full Version

JSME ZELENÍ!

 

Naše společnost se zapojila do projektu Zelená firma a umožňuje svým zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou zaměstnanci jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v administrativní budově. Projekt naší společnosti také umožňuje ekologickou likvidaci objemného firemního elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená firma je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 

Sběrný box, který je umístěn v našem skladu v Horoměřicích vedle výdejního místa internetového obchodu, mohou využívat samozřejmě také naši zákazníci a návštěvníci.

Do sběrného boxu patří:

Drobné domácí elektrospotřebiče: žehlička, fén, holicí strojek, hodinky, budík, váha...

Kancelářská technika: myš, klávesnice, kalkulačka, počítačové komponenty, notebook...

Elektronika: rádio, videokamera, mobilní telefon, fotoaparát...

Lékařské přístroje: el.teploměr, tlakoměr...

Drobné kuchyňské elektrospotřebiče: rychlovarná konvice, mixér, fritovací hrnec, toustovač...

Vybavení pro sport a volný čas: tachometr, GPS navigace...

Nářadí: vrtačka, pila, bruska...

Hračky: elektrický vláček, autíčko, videohra...

Baterie

Kompaktní zářivky

CD a DVD

 

Do sběrného boxu lze vhazovat veškerá elektrozařízení, která se do něj snadno vejdou.