Úvahy o vládnutí a vojenství: Vladař - Úvahy o umění válečném - Rozpravy o prvních deseti knihách Tita Livia

Nakladatel:  Argo 2007
Rozebráno
289 Kč
246 Kč

Anotace

Vojensko-politické úvahy duchovního otce "machiavelismu", tj. politiky prováděné bez ohledu na použité prostředky v zájmu vyššího cíle. Svazek obsahuje tři knihy - Vladař. Úvahy o vladnutí a vojenství a Rozpravy o prvních deseti knihách Tita Livia.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Spolu s Vladařem jsou tyto díla jedny z nejlepších knih, co byly kdy napsány. Přečtěte si je a poté budete NAPROSTO JINAK pohlížet na historii a objasní se vám mnoho historických souvislostí. Měla by to být povinná četba nejen pro (schopné) politiky :)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Machiavelli jako předvolební průvodce

(...) Machiavelli je zkrátka zkušený průvodce světem vládnoucích i ovládaných. Nebádá o tom, jak by se lidé měli chovat, ale popisuje to, jak se vesměs chovají - aby si to přečetli a zamysleli se nad tím. Autorova skepse ohledně celkového vývoje lidstva k lepšímu ovšem byla namístě, neboť po šesti stoletích od napsání těchto provokativních knih je stále můžeme doporučit jako zasvěcený komentář k aktuálnímu dění.

Autor/Autorka

Niccolo Machiavelli

Italský básník, dramatik, teoretik a také politik, který dal základy moderní historikografii. Vystudoval florentskou univerzitu a do roku 1512, než se vrátili Medicejští, působil jako tajemník florentské republiky a také působil v řadě diplomatických misích.

Byl kancléřem florentské republiky a také vyslancem Rady deseti, takže často cestoval a při té příležitosti sbíral vědomosti pro svá díla. Byl Medicijskými vyhnán, ale následně i omilosrdněn a tak mohl zapsal dějiny Florencie a později napsat i jeho nejslavnější dílo Vladař.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Úvahy o vládnutí a vojenství
Autor:
Machiavelli, Niccolo
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072033911
ISBN:
80-7203-391-3
Překlad:
Hajný, Josef
Popis:
1× kniha, vázaná, 344 stran, česky
Rozměry:
14 × 21 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)