Louis de Bernieres - Mandolína ...

Mandolína kapitána Corelliho

Nakladatel:  BB art 2002
Mandolína kapitána Corelliho

Mandolína kapitána Corelliho

299 Kč
269 Kč
Rozebráno
-10%
299 Kč
269 Kč
Rozebráno
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat

Anotace

Příběh o lásce, cti a pomstě, jenž je neobyčejně vtipný a zároveň hluboce tragický, zdařile absurdní ve stylu Hellerovy HLAVY XXII, uměřeně sentimentální a laskavý, ale v popisech italského tažení až bezděčně naturalistický. Tento román získal Cenu spisovatelů Britského společenství za nejlepší knihu roku 1995 euroasijského regionu.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Tuto knihu nám už kdysi doporučoval jeden kamarád a velmi o ní básnil. Takže když jsem na ni narazila, koupila jsem si ji. A musím kamarádovi dát za pravdu. Velmi silný, dojemný a svým způsobem romantický příběh, avšak díky válečnému pozadí není žádnou uslintanou červenou knihovnou. Viděla jsem pak i film, ale kniha se mi líbila mnohem více.
Láďa Mrkvička je báječný - tuto knihu načetl skvěle! nemohla jsem se odtrhnout
Krásný a hluboký příběh, zajímavý pohled na válku v Řecku. Vřele doporučuju...a na této knize je prima, že trvá dlouho....užila jsem si to.
Velmi zajímavě a bez sentimentu vystavěný příběh, popisující málo známou historii Kefalonie, jejích obyvatel a bojů v na řeckých ostrovech během druhé světové války. Na pozadí milostného, ale nenaplněného vztahu dvou mladých lidí, se odvíjí poutavý děj, od kterého se nelze odtrhnout. Několik svérázných obyvatel ostrova charakterizuje i svébytnou...
Více
...tato kniha mě naprosto dostala.I díky ní mě začala bavit literatura ...a kapitán Corelli se stal mým nejoblíbenějším hrdinou:)stejně jako další knihy de Berniérese,je i tato kniha psaná nezaměnitelným stylem... jenom doporučuju!!!
Velice mne udivuje, že kniha je ještě na skladě, po těch letech. Jak je možné, že to nešlo na dračku. A jak je možné, že to není ani v naší městské knihovně. Já to četl hned, jak to vyšlo, a teď tady nechápu, jak je možné, že se to dá ještě normálně koupit. Pokud chcete někdo poradit, který ze současných autorů stojí za čtení, tak neváhejte a...
Více
Působivé čtení ......
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Mandolína kapitána Corelliho
Autor:
de Bernieres, Louis
Nakladatel:
BB art
EAN:
9788073812898
ISBN:
80-7257-208-3
Originál:
Captain Corelli´s Mandolin
Překlad:
Janiš, Viktor
Popis:
1× kniha, vázaná, 396 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2002 (1. vydání)