Politika

Nakladatel:  Argo 2005
Skladem
239 Kč
203 Kč

Anotace

Debutový román pětadvacetiletého Londýňana Adama Thirlwella vyhrál v roce 2003, kdy vyšel, nejen literární Cenu Betty Traskové, díky níž se mladý spisovatel zařadil do skupiny nejlepších britských autorů pod čtyřicet let, ale vzbudil veliký čtenářský...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)
Opravdu zábavné čtení,brilantní úvahy,skvělé postřehy a na 25letého Angličana velmi slušná znalost 'československých' poměrů i osobností... a to pomíjím fakt, že tu byla několikrát chuť skočit za Mošem,Nanou a Andžali do postele- co může autor chtít víc?
Politika to je především skvělá zábava,brilantní postřehy,úžasné úvahy - klobouk dolů .

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Scény z malé velké politiky

(...) Autor nás svádí k sexuálnímu snění, ač to činí o něco důmyslněji než pornografie. Thirlwell by nebyl humoristou, kdyby nás ze sna pokaždé znovu neprobral komentářem - před vyvrcholením. (...) Politika je lehčí, nezávazná četba. Obsahuje řadu přesných popisů, vtipných postřehů i jistý obraz "kultury" mládeže britské střední třídy, jež životem proplouvá bez velkých problémů, ale i vášní. V tom hlavním ale - v pokusu říznout do tkáně románu, sexu a politiky, velké přehodnotit malým a malé velkým - zůstává příliš na povrchu.
HODNOCENÍ LN: * * *

Thirlwell, Adam: Politics, recenze originálu

(...) podařilo se mu napsat velice vtipnou psychologickou studii pavučiny vztahů mezi třemi postavami. Hlas vševědoucího vypravěče – podobný například tomu, jaký známe z románů Johna Fowlese anebo Milana Kundery, s nímž se Thirwell v knize tak trochu vyrovnává, – je povětšinou zábavný, vtipný a přesvědčivý. Skvělé jsou zejména esejistické odbočky: třeba ohledně Maovy osobní hygieny nebo románů Milana Kundery. (...) Nakladatel na obálce označuje Thirlwellův román za "nejlepší debut od debutu Martina Amise", a možná není daleko od pravdy. Toto je skutečně pozoruhodná kniha – rozhodně nejlepší ze všech těch letos tolik toužebně očekávaných debutů.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Politika
Autor:
Thirlwell, Adam
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072036745
ISBN:
80-7203-674-2
Originál:
Politics
Překlad:
Kůsová, Petra
Popis:
1× kniha, vázaná, 220 stran, česky
Rozměry:
12 × 20 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)