Edward W. Said - Orientalismus

Orientalismus

Nakladatel:  Paseka 2006
Rozebráno
-10%
489 Kč
440 Kč
pohlídat

Anotace

Dnes již klasické dílo amerického literárního historika a komparatisty palestinského původu o přístupu Západu ke kulturní a politické realitě Orientu a způsobu, jímž byly východní kultury během staleté nadvlády Evropanů přijímány a vykládány v opozici proti normě dané civilizací západní. Takový, do značné míry z pozice moci vycházející přístup,...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Said, Edward W.: Orientalismus 2

Orientalismus vychází v českém překladu přesně třicet let od prvního vydání. Toto klasické dílo literárního historika a komparatisty Edwarda W. Saida se snaží vyrovnávat se západními koncepcemi Orientu.
Celá recenze

[výběr-knihy]

(...) Jeho dnes už celosvětově respektovaný zásadní rozbor západních orientalistických pověr a výmyslů vyšel poprvé v roce 1978, čeština je asi čtyřicátým jazykem překladu. Autor zemřel v roce 2003, stačil tak další vydání své studie doplnit doslovem věnovaným situaci po 11. září. (...) Said je však přese všechno optimista a jeho apel se dá vyjádřit parafrází jednoho čítankového zvolání: Nedejte se zblbnout!

Jak Evropa a Amerika v průběhu let vnímaly Orient

(...) Její dosah je takový, že dokonce ovlivnil intelektuální a společenské klima poslední čtvrtiny 20. století a každé vydání bylo provázeno novými a novými diskusemi. (...) Celá kniha je vedena snahou napravit zkreslující poznatky a teorie minulosti v zájmu lepšího vzájemného porozumění.

Said, Edward W.: Orientalismus 1

Pravdivá reprezentace čehokoli vůbec není možná, veškeré reprezentace jsou zakotveny v jazyce a následně v kultuře, institucích a politickém prostředí reprezentujícího - to je základní teze, na které je založena světoznámá a velmi vlivná kniha Orientalismus: západní koncepce Orientu z roku 1978 od E. Saida (1935 – 2003).
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Orientalismus
Autor:
Said, Edward W.
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788071859215
ISBN:
978-80-7185-921-5
Originál:
Orientalism
Překlad:
Nagyová, Petra
Popis:
1× kniha, vázaná, 464 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)