Pole a palisáda: Mýtus o kněžně a sedlákovi

Nakladatel:  Argo 2007
Rozebráno
159 Kč
143 Kč

Anotace

Nová, ryze autorská verze pověsti o Libuši si z klasických předloh písemných i výtvarných, především z řeckých mýtů, vybírá ty prvky a motivy, jež slouží moderně vyprávěnému příběhu. Urban látku neironizuje a nedělá si z ní legraci, přesto ji zbavuje...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Kniha se mi líbí, místy připomíná jak Urbanova Hastrmana tak třeba Hokešova Malého boha, myslím ale, že jí trochu škodí malý rozsah, osobně bych se nebránil většímu románu, kde bych se mohl víc začíst do zajímavého světa kmene Čechů.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Urbanovo obcování s Libuší

(...)Druhá scéna je dovršením triumfu, defiluje v ní při "lodní přehlídce" slovanský panteon: Redigast, Stribog, Perun a další. Jejich namaškařené sochy plují na pramici po Vltavě a žehnají posvátnému páru. Urbanovi šlo o pokus představit slovanský pravěk v jeho magické podobě, jako neporušený přírodní stav věčnosti obývaný bogy, ďasy, věštci, zvířaty, živými studánkami.

Autor/Autorka

Miloš Urban

Vlastním jménem Miloš Svačina. Český spisovatel, překladatel a redaktor. Studoval filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, poté strávil rok na univerzitě v Oxfordu.

Sloh Miloše Urbana navazuje na anglickou vypravěčskou tradici, jeho díla jsou proto velice čtivá. Tento britský vliv dokládá například jeho svérázný černý humor a také morbidní až hororové prvky, které obsahuje každý jeho román. Je také autorem divadelních her Trochu lásky a Nože a růže.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Pole a palisáda
Autor:
Urban, Miloš
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072037834
ISBN:
80-7203-783-8
Popis:
1× kniha, vázaná, 129 stran, česky
Rozměry:
14 × 20,5 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)