Thomas Bernhard - Konzumenti levných jídel
Doručení po ČR zdarma

Konzumenti levných jídel

Nakladatel:  Prostor 2006
Rozebráno
-10%
195 Kč
176 Kč
pohlídat

Anotace

Soukromý učenec Koller přišel před šestnácti lety v důsledku psího pokousání ve vídeňském Turkeschanzparku o levou nohu a od té doby pracuje na studii o fyziognomice. Krátce po amputaci se seznámil s takzvanými konzumenty levných jídel, kteří si ve Vídeňské veřejné jídelně vždy objednávají to nejlevnější jídlo. Když se Koller jednoho dne nevydá na...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Radostná událost v Bernhardově próze

Životním a do velké míry autobiografickým tématem spisovatele Thomase Bernharda se stala bezvýchodnost situace lidí, jejichž intelektuální rozlet je bržděn nedýchatelným prostředím zatuchlého Rakouska, jež se dusí ve svých předsudcích a přetvářce, které s válkou nejen nezmizely, ale ještě nabraly na síle a záludnosti. Novela Konzumenti levných jídel, kterou už jako patnácté Bernhardovo dílo v pořadí vydává nakladatelství Prostor, se z této definice příliš nevymyká. (...)

Bernhard, Thomas: Konzumenti levných jídel 2

Vydávání českých překladů děl rakouského dramatika a prozaika Thomase Bernharda (1931-1989) svým setrvalým proudem připomíná samotné autorovy prózy, které jsou často jediným „nekonečným“ odstavcem.
Celá recenze

Bernhard, Thomas: Konzumenti levných jídel 1

Novela Konzumenti levných jídel (Die Billigesser) z roku 1980 patří k méně známým pozdním dílům Thomase Bernharda (1931-1989), přináší však na malé ploše a v kondenzované formě téměř vše, co je pro jeho tvorbu typické, a zcela jistě si zaslouží naši pozornost.
Celá recenze

Bernhard, Thomas: Konzumenti levných jídel

Po několika týdnech, kdy se ze studijních důvodů vydával do Wertheimsteinova parku navečer, a nyní už třetí den i pravidelně ráno kolem šesté hodiny, se prý po dlouhé době náhle, a to díky ideálním přírodním podmínkám, jež ve Wertheimsteinově parku panují, vrátil z naprosto bezvýznamných myšlenek o fyziognomice nejen k myšlenkám použitelným, nýbrž i nevšedně užitečným...
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Konzumenti levných jídel
Autor:
Bernhard, Thomas
Nakladatel:
Prostor
EAN:
9788072601585
ISBN:
80-7260-158-X
Originál:
Die Billigesser
Překlad:
Dimter, Tomáš
Popis:
1× kniha, vázaná, 144 stran, česky
Rozměry:
10 × 18 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)