Patrick Rambaud - Bitva

Bitva

Nakladatel:  Volvox Globator 2006
Rozebráno
-20%
249 Kč
199 Kč
pohlídat

Anotace

Román Patricka Rambauda, za který v roce 1997 obdržel Velkou cenu Francouzské akademie a Goncourtovu cenu, vypráví o dvou strašlivých květnových dnech, během nichž v roce 1809 proběhla bitva u Aspern a Esslingen. V roli hlavních hrdinů tu vystupují skutečné historické postavy i fiktivní postavy prostých vojáků, hlavním hrdinou románu je však sama...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Rambaud, Patrick: Bitva

Román zachycuje prohru napoleonských vojsk v bitvě u Aspernu v květnu roku 1809. Patrick Rambaud tuto dějinnou událost líčí jako velkolepé divadlo, v němž utrpení vojáků tvoří nezbytnou kulisu Napoleonova hvězdného výstupu.
Celá recenze

Napoleonská "Rwanda 19. století"

(...) Aby čtenáře spolehlivě vtáhl doprostřed bitevní vřavy, Rambaud používá osvědčenou filmovou techniku. Střídá panoramatické "záběry" bojiště, které názorně ilustrují strategické přesuny vojsk, s komornějšími scénami zaměřenými na osudy konkrétní hrdinů a skutečné historické postavy (Napoleon se svými generály, malíř Louis-Francois Lejeune, budoucí spisovatel Stendhal) doplňuje celou škálou fiktivních "prostých vojáků". To vše s neobyčejným smyslem pro nejdrobnější detaily, které si vždy pečlivě ověřuje v dobových pramenech.

Americké déjá vu

(...) Dílo BernardaHenriho Lévyho je z větší částí cestovní deník, v němž se reportážní zápisky a postřehy střídají s úvahami a myšlenkami. Celý cestopis pak završuje epilog, esejistickofilozofické resumé Lévyho zkoumání. (...) Lévy zkoumá USA v době po 11. září, po zahájení války proti terorismu, po úderu v Iráku - během diplomatické rozepře mezi Francií a USA, po vzedmutí nové vlny antiamerikanismu, v průběhu nových diskusí o vztahu Ameriky a Evropy, o ideji, krizi a budoucnosti Západu.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Bitva
Autor:
Rambaud, Patrick
Nakladatel:
Volvox Globator
EAN:
9788072076109
ISBN:
80-7207-610-8
Originál:
La Bataille
Překlad:
Velický, Karel
Popis:
1× kniha, vázaná, 298 stran, česky
Rozměry:
15 × 21 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)