Pierre Lepape - Země literatury

Země literatury

Nakladatel:  Host 2006
Rozebráno
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat

Anotace

Pierre Lepape patří v současné době mezi nejvýraznější francouzské literární kritiky a historiky. Jeho obsáhlá monografie "Země literatury" (Editions du Seuil 2002), mapující na půdorysu dějin Francie a francouzské literatury obecný vztah literatury a moci, vzbudila ihned po svém vydání velký ohlas kritiky. Lepape v čtyřiceti čtyřech kapitolách...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Lepape, Pierre: Země literatury

Souhrnné, nově zpracované a tudíž i věrohodné dějiny francouzské literatury nám v Čechách chyběly. Nakladatelství Host přišlo s řešením – nabízí překlad objemné knihy, která ve Francii vyšla roku 2003. Jde o dílo velmi zajímavé a fundované, všechna očekávání však splnit nemusí. Potěší zejména ty, kdo chtějí literaturu učit, studovat anebo objevovat trochu jinak, než u nás bývá zvykem.
Celá recenze

O jedné „víře v literaturu“

(...) Nikde jinde nebyla v minulosti literatura a stát spojeny tak těsně jako ve Francii. Pierre Lepape napsal průvodce po této podivuhodné symbióze, který přináší mnohé překvapivé postřehy. (...) Lepapova snaha číst literární díla ve světle dobové politiky v celé řadě případů úspěšně nabourává zavedené učebnicové představy o francouzské literatuře.

Konec víry v literaturu

(...) Autor je znamenitý vypravěč a ve třiačtyřiceti působivě pointovaných kapitolách chronologicky řetězí osudy literárního světa. Časem postupuje vpřed podle osvědčeného anglosaského mustru obdobných prací, kde jakákoli významná událost či osobnost jsou zasazeny do živě a podrobně popsaného dobového kontextu. Každá kapitola se tak otevírá přiblížením konkrétní epochy a lidí, kteří právě hýbali Francií i Evropou.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Země literatury
Autor:
Lepape, Pierre
Nakladatel:
Host
EAN:
9788072942183
ISBN:
978-80-7294-218-3
Originál:
Le pays de la littérature
Překlad:
Obrtelová, Nora
Popis:
1× kniha, vázaná, 520 stran, česky
Rozměry:
16,5 × 23 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)