Skladem

Pátá hora

Nakladatel:  Argo 2006

Anotace

V románu Pátá hora (1996) se Paulo Coelho vrací do starověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost.
Na Blízkém východě,kde se od pradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)
Po přečtení Alchymisty se mi samozřejmě Coelho zalíbil. Bohužel další knížky se mi zdály horší a horší a Coelho mě přestával bavit. Říkal jsem si proč Coelho nenapíše zase takový jednoduchý, pěkný, poutavý a inspirující příběh jako když psal Alchymistu. Nakonec mi byla doporučena Pátá hora. A při čtení jsem si začal říkat konečně starý dobrý...
Více
Coelho je neskutečný spisovatel, každá jeho kniha má hloubku a nutí člověka přemýšlet nad svým životem, je to opravdu pán spisovatel...Za nejslabší jeho knihu považuji Veronika se rozhodla zemřít.

Ahoj lidičky, tato kniha byla nejlepší, co jsem loni četl. Pro mě nejsilnějším zážitkem byla konfrontace toho, že člověk má svobodnou vůli s tím, že jej Hospodin stále vede. Eliáš se rozhodne postavit se Hospodinu a obnovit zničené město, ale nakonec je to přesně to, co měl udělat a co mu bylo určeno. No prostě přečtěte si to. Jirka

je to plné lásky a touhy vyvést lid z otroctví. Něco jako ohled do minulosti...Paulovy knihy jsou všechny opravdu skvělé a čtou se jedním dechem.
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Pátá hora
Autor:
Coelho, Paulo
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072038107
ISBN:
80-7203-810-9
Originál:
A Quinta Montanha
Překlad:
Lidmilová, Pavla
Popis:
1× kniha, vázaná, 204 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2006 (3. vydání)