Jan Novák - Děda

Děda

Nakladatel:  Bookman 2007
Rozebráno
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat
Děda

Děda

Vyjde 31.3.2022

Anotace

Nová kniha autora románu Zatím dobrý (Mašínovi a největší příběh studené války), za který obdržel cenu Magnesia litera za nejlepší knihu roku 2004. V této próze popisuje životy své rodiny v totalitních režimech 20. století.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Četl jsem již i Novákovu předchozí knihu Zatím dobrý, a musím říci, že autor neslevil nic ze svého vypravěčského mistrovství. Novák nepředvádí žádnou slovní ekvilibristiku, nesnaží se čtenáře ubít efektními obraty a přirovnáními. Prostě vypráví, maluje obraz části svého dětství. A to tak, že se ani v jedné vteřině z času, který strávíte nad knihou,...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Novák, Jan: Děda

Zkusí-li někdo hledat něco specifického na literatuře nového tisíciletí, zřejmě si povšimne, že se v próze mnohem častěji než v předchozím desetiletí reflektuje téma společenské paměti a jejích traumat a objevují se nové interpretace novodobé historie české společnosti.
Celá recenze

Cena Josefa Škvoreckého (2007)

První ročník Ceny Josefa Škvoreckého zná svého vítěze. Je jím román Děda Jana Nováka, který v loňském školním roce vydalo nakladatelství Bookman.
Celá recenze

Únor: Jan Novák

(...) Ve vyprávění, jež je prosto jakýchkoliv experimentů, se mísí příběhy, které autor jako chlapec zažil či alespoň zřel, s těmi, které se v rodině tradovaly. Tím, co dělá příběhy vypravěčových předků zajímavé, jsou - zvrácený to paradox - zásahy do jejich poklidných životů zvenčí. (...) Prozaik v krátkých kapitolách Dědy sepsal historii svého rodu. Autorova pokora a prostota příběhu přinášejí silný zážitek. Jan Novák totiž mluví o tom, co je pro každého podstatné a neměnné - ať už chceme, nebo ne.
Kniha měsíce

Proč měl děda betonové srdce

(...) Jan Novák je vynikajícím vypravěčem, dělníkem pracujícím ve prospěch příběhu. Přitom ovšem hrajícím vysokou hru - spoléhá se totiž na prosté vyprávění bez jakýchkoliv efektních kudrlinek a experimentů. Tato oddanost příběhu, který se rozhodl sepsat, vyznívá velmi zdařile - ukázněnost se snoubí s empatií.
HODNOCENÍ LN ****

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Děda
Autor:
Novák, Jan
Nakladatel:
Bookman
EAN:
ISBN:
80-903455-6-5_
Popis:
1× kniha, vázaná, 224 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)