Georges Bernanos - Velké hřbitovy ...

Velké hřbitovy v měsíčním svitu

Nakladatel: Dauphin 2008
Rozebráno
-10%
278 Kč
250 Kč
pohlídat

Anotace

Georges Bernanos (1888 Paříž – 1948 Neuilly-sur-Seine) patří mezi velké francouzské prozaiky. Jeho romány (/Pod sluncem Satanovým, /1926; /Deník venkovského faráře, /1936; /Muška, /1937 ad.), zaměřené na křesťanskou koncepci boje dobra se zlem, jsou dobře známé i v českém prostředí, kam je uváděli takoví velikáni jako Bohuslav Reynek nebo Jan...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Bernanos, Georges: Velké hřbitovy v měsíčním svitu

Georges Bernanos (1888–1948) je pro nás jedním z nejznámějších francouzských katolických spisovatelů a řadí se k největším romanopiscům 20. století. Jak ale ukazují i Velké hřbitovy v měsíčním svitu, autor je osobnost mnohem složitější, a úpěnlivým hledáním správného pohledu na aktuální i nadčasové problémy sympatický. Tato kniha přinesla ve své době (a možná i dosud) nepříliš známé skutečnosti.
Celá recenze

Radimský, Jan

Bernanosova zpráva o španělské občanské válce – neboť i takto lze Velké hřbitovy číst.
Celá recenze

Na Mallorce bylo levněji

(....) Georges Bernanos (1888 - 1948) bývá charakterizován jako jeden z nejznámějších francouzských katolických spisovatelů a řadí se k největším romanopiscům 20. století. Jak ale ukazují i Velké hřbitovy v měsíčním svitu, autor je osobnost mnohem složitější a sympatická úpěnlivým hledáním správného pohledu na aktuální i nadčasové problémy. Jeho eseje přinesly ve své době nepříliš známé skutečnosti a s odstupem sedmdesáti let můžeme jen s úctou konstatovat autorův někdejší nadhled a prozíravost. (...) Bernanos se v esejích poctivě snaží definovat základní pojmy lidství, zevrubně charakterizuje hlupáky, vojáky, kněží, chudáky či bohaté, hledá polehčující okolnosti pro katy i pro oběti. Sám několikrát zraněný veterán z první světové války a svědek bitvy u Verdunu pozoruje, jak válečný konflikt mění lidské priority, přístup k životu, cti, hrdinství. Velké hřbitovy v měsíčním svitu jsou politickým pamfletem, ale i filozofickým esejem a výsostně literárním textem ze "staré školy". Úporná a osobní pouť mystika a vizionáře Bernanose za pravdou je obdivuhodná.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Velké hřbitovy v měsíčním svitu
Autor:
Bernanos, Georges
Nakladatel:
Dauphin
EAN:
9788072721405
ISBN:
978-80-7272-140-5
Originál:
Les Grands Cimetières sous la lune
Překlad:
Radimský, Jan
Popis:
1× kniha, brožovaná, 272 stran, česky
Rozměry:
12 × 20 cm
Rok vydání:
2008 (1. vydání)