Louis de Bernieres - Generálova šťastná smrt

Generálova šťastná smrt

Nakladatel:  BB art 2010
Rozebráno
-15%
249 Kč
212 Kč
pohlídat

Anotace

Jeden Francouz kdysi před Louisem de Bernieresem prohlásil, že Anglie je nejexotičtější zemí Evropy, a dodal, že je to „ohromný blázinec“. Bernieres ve své nové sbírce Generálova šťastná smrt vzpomíná na surreyskou vesničku, kde v šedesátých a sedmdesátých letech vyrůstal. Jako pravý romanopisec se ovšem nedokáže úplně držet pravdy, a tak nám...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Berniéres je zpátky v dokonalé formě. Po zakolísání jménem Partyzánova dcera přišel s knížkou, od níž se čtenář i po jejím přečtení nebude moci odloučit a ještě dlouho bude znovu a znovu listovat a opakovat si nejvýraznější momenty autorových příběhů a číst o postavách, jimiž je zalidnil. Je to skutečně kouzelná kniha, kterou ocení nejen ti, kdo...
Více
Bernieres patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a touto knihou opět zabodoval. Neodolatelná přehlídka rázovitých postaviček, které nám postupně autor představí, vyvolala ve mně touhu okamžitě se přestěhovat na anglický venkov. Poetikou a nádherným vztahem ke kraji dětství mi jemně připomíná Bryczovu knihu Jsem město. 100% spokojenost.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Bernières, Louis de: Generálova šťastná smrt

Magický realismus opustil Louis de Bernières už před nějakou dobou. Zdůvodnil to tím, že takové psaní je příliš snadné, že se v knize může stát v podstatě cokoli, aniž by to stálo autora nějakou námahu. Přesto se i v Generálově šťastné smrti opět setkáváme se spisovatelem pohlížejícím na svět očima básníka. S obdivuhodnou představivostí, ale i uměním vypíchnout čarovné okolnosti.
Celá recenze

de Bernieres

(...) Po letech vandrování se tedy Louis de Bernieres vrací domů, konkrétně do vesničky Nothwithstanding, podle níž se jmenuje originál. Tato fiktivní vesnice - zcela zjevně však modelovaná podle Bernieresova rodného Hambledonu - se nachází v Surrey, to jest v kraji nedaleko Londýna. Je to malá, poklidná víska, kde se toho zas tolik neděje a člověku se skoro dere na rty ono klišé, že se tu zastavil čas. (...) V Generálově šťastné smrti se pozoruhodnému britskému autorovi povedlo vytvořit skutečně zajímavé dílo, jež není jen sbírkou postřehů, náhodně sebraných povídek, ale ucelenou mozaikou, kdy to, co je nedořečeno, nedovysvětleno v jedné povídce, je následně osvětleno v jiné. Generálova šťastná smrt je nádherná kniha a k vynikajícímu čtenářskému zážitku přispěje i krásný překlad Bernieresova dlouholetého českého překladatele Viktora Janiše.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Generálova šťastná smrt
Autor:
de Bernieres, Louis
Nakladatel:
BB art
EAN:
9788073818104
ISBN:
978-80-7381-810-4
Originál:
Notwithstanding: Stories from an English Village
Překlad:
Janiš, Viktor
Popis:
1× kniha, vázaná, 232 stran, česky
Rozměry:
15 × 21,2 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)