Joanne K. Rowlingová - The Casual Vacancy

The Casual Vacancy

Nakladatel: Little Brown 2012
Prázdné místo

Prázdné místo

499 Kč
134 Kč
Rozebráno
-73%
499 Kč
134 Kč
Není skladem
-12%
499 Kč
439 Kč
pohlídat

Anotace

Autorka úspěšné série knih o Harrym Potterovi, J. K. Rowlingová, vydá v září svůj první román pro dospělé, který se bude jmenovat The Casual Vacancy (Prázdné místo). Podle jejího vydavatele Little, Brown půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černou...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Knihu Prázdné místo jsem si chtěla přečíst snad od první chvíle, kdy jsem se dozvěděla o jejím vydání. Ale ke mně si knihy někdy cestu hledají vážně složitě. Nakonec jsem neodolala až na podzim loňského roku, kdy jsem Prázdné místo našla v (pěkně nevýhodné) slevě. Román je zasazen v anglickém městečku Pagford. Děj otevírá smrt radního Barryho...
Více
Bála jsem se, že to bude "něco jako Harry Potter, ale vlastně skoro ne", ale kniha je úplně jiná, než, co jinak od autorky znám. Krásně obyčejný příběh, skvěle vystavěný, dobré charakteristiky postav, které mě zajímají, já jsem spokojená!
Dnes jsem dočetl tuto knihu a stále jsem plný nádherných dojmů. Mám rád J.K.Rowling už od první knihy Harryho Pottera a na tuto knihu jsem byl velice zvědavý a těšil jsem na něco jiného než kouzelnický svět. Po přečtení musím říct, že to dopadlo výborně. Autorka je stále velice s hopná vyprávět skvělé příběhy plné naprosto skvělých postav. Její...
Více
Takže po několika letech jsem se odhodlal číst (a hlavně přečíst) Prázdné místo. Tu knihu předchází nedobrá pověst knihy, která je komplikovaná, nudná a je v ní tolik postav, že není snadné se v nich vyznat. Komplikovaná je, nudná rozhodně ne. A postav je v ní opravdu hodně, to je pravda. Ale chci říct, že to vnímám jako výhodu a klad.

...
Více
Půjčila jsem si ho v knihovně, paní knihovnice předávala jako poklad, jsem druhá na seznamu čekatelů, a že jich je... Všichni vkládají velké naděje. Hlavně mi pak řekněte, jaké to bylo!
Tak jaké to bylo - nejvíce podobné Maeve Binchi, tu já osobně mám ráda, ta je možná i o víc než kapku lepší ona než slavná JKR. Dobrý sociální román, bez...
Více
Ano, velké zklamání. Těšila jsem se na čtení ,, jedním dechem". Bohužel, obsah je prázdný, tisíckrát už někde jinde napsaný a lépe. Nehodnověrné postavy a křečovité situace, které nejen, že nevtáhnou do děje, ale vyloženě nudí. Autorku knihy uznávám, ale to, co bylo napsáno ted, je méně než průměrné!
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Rowling, Joanne K.: Prázdné místo

První knihu, kterou napsala Joanne K. Rowlingová po sérii o Harrym Potterovi, není možné přehlédnout. Autorka si při psaní více než pětisetstránkového špalku patrně předsevzala dokázat, že má i na to, napsat román pro dospělé. Ale kdyby na obálce nebylo její jméno, asi by román nevzbudil žádný zvláštní zájem.
Celá recenze

Nelítostné a úspěšné zrcadlo J. K. Rowlingové

(...) V případě Prázdného místa překladů určitě přibude, protože jde o mimořádné dílo. Název souvisí s tím, že se po smrti bohabojného, dobrého člověka středního věku, pana Barryho Fairbrothera, uvolní v Pagfordu místo radního a lidé se začnou projevovat. Autorka si vybrala pět rodin z různého sociálního prostředí, s různými problémy, a že její pohled nehýří optimismem, je vliv zrcadla, do něhož nám dává nahlédnout. Od nafrněných paniček boháčů po spodinu z okraje městečka i místní společnosti, hledající si vlastní důstojnost. Do toho arogantní "zlatá mládež", drzost, cynismus, drogy… Různá prostředí dokázaly Rowlingová i Zahradníková působivě odlišit.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
The Casual Vacancy
Autor:
Rowlingová, Joanne K.
Nakladatel:
Little Brown
EAN:
9781408704202
ISBN:
978-1-4087-0420-2
Popis:
1× kniha, vázaná, 480 stran, anglicky
Rozměry:
16 × 24 cm
Rok vydání:
2012
Jazyk:
anglicky