Bohumír Socha, Radomír Socha - Tajemný život sněhuláků
Snížená cena

Tajemný život sněhuláků: aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů

Nakladatel:  Amenius 2012
Není skladem
-47%
169 Kč
89 Kč
pohlídat

Anotace

Knížka "Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů" nabízí svět dětské fantazie, ve kterém jsou hlavními hrdiny oživlí sněhuláci a jejich kamarád - malý školák Honzík, který je postavil. Společně prožívají radosti i strasti, které s sebou přináší zimní období a také prostřednictvím jednotlivých pohádkových příběhů...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tajemný život sněhuláků

(...) Je to knížka, která nejen pobaví a potěší, ale také nenásilně poučí. A takové knížky pro děti, které máji i výchovný podtext, jsou asi nejlepší. Rodiče je dětem mohou předčítat nebo si je starší děti mohou číst samy a pak nad nimi s rodiči diskutovat. Tahle knížka o sněhulácích má ještě tu přednost, že na konci každé kapitoly jsou otázky, které dětem osvěží informace z příběhu a zároveň je tím poučí. Příběh začíná sněhovou nadílkou, která na sv. Martina pokryje celou krajinu. Děti se z toho radují a hned vyrazí ven a pak si postaví sněhuláka. Kluka Honzíka napadne, že mu přidělá i nohy, jako by sněhulák seděl. A to je vskutku neobvyklé. (...) Děti se z příběhů dozví o oslavách českých zimních svátků, o rozlišování dobra a zla či o slušném chováni. A na konci knížky je ještě čeká vtipně Desatero rad pro stavitele sněhuláků.

Poznejte tajemný život sněhuláků

(...) Knížka, ze které dnes mávám, se jmenuje Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů. Napsali Bohumír Socha a Radomír Socha, ilustroval Miroslav Růžek a vydalo příbramské nakladatelství Amenius. Dozvíte se například, jak se v zimě daří lesní zvěři, že i v zimních měsících rostou houby, třeba hlíva ústřičná a sametonožka - a obě jsou léčivé. A že sněhulákům daleko víc sluší oči kaštanové než bůhvíkde posbírané uhlíky, a taky, proč Sněhošlápek přišel o tu partu z hřiště a že mu Honzík postavil dva nové kamarády: Lysohlávka a Kadeřávka.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Tajemný život sněhuláků
Autor:
Socha, Bohumír a Socha, Radomír
Nakladatel:
Amenius
EAN:
9788090390096
ISBN:
978-80-903900-9-6
Ilustrace:
Růžek, Miroslav
Popis:
1× kniha, vázaná, 60 stran, česky
Rozměry:
17,5 × 22,8 cm
Rok vydání:
2012 (1. vydání)