Povídky o lásce

Nakladatel:  Druhé město 2013
Není v prodeji
149 Kč
pohlídat

Anotace

Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech - takové je základní téma nové knihy nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha.
Ve všech šestnácti povídkách autor...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Viewegh, Michal: Povídky o lásce

Četba Povídek o lásce pro mě nebyla úplně silným zážitkem, ale ten snad, bez vší ironie, ani nelze od populárního spisovatele-humoristy očekávat. Snad proto mi při procházce fikčním světem mimovolně vykrystalizovaly dva významotvorné okruhy (smích a prázdnota), které jsem k jednotlivý textům přikládal.
Celá recenze

Život ve zkratce podle Viewegha

Viewegh, to je už dneska jednotka psaní. Cudný krajkový obal s všeříkajícím titulem halí tentokrát šestnáct textů věnovaných různým podobám lásky, rychlých a shovívavě melancholicko- ironicky laděných záběrů na lidi, které láska potkala ve věku adolescentním i zralém, kterým jen přeběhla pod okny, i na ty, kteří s ní svázali své životy napořád, jsouce tomu ve většině případů rádi. (...) Vznikla zábavná a čtivá přehlídka situací a jejich umně načrtnutých obyvatel, opatřená humorem. Žánr situační a charakterové črty Michal Viewegh umí, jelikož je to čtenářsky laskavý autor. Postavy jsou snadno představitelné: lidé obyčejní, až prostí, ocitající se ve výmluvně komických nebo jinak výlučných situacích, ať už je to na rodinné dovolené na ostrově Mauricius, v drahé či laciné restauraci, ve vánočně přezdobeném městě nebo v rozjezdové garsonce.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Povídky o lásce
Autor:
Viewegh, Michal
Nakladatel:
Druhé město
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 152 stran, bez zabezpečení DRM, 5,6 MB ePUB ePUB, 7,9 MB Mobi Mobi, 1,0 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2013