Sibiřská výchova

Nakladatel: Paseka 2013
Není v prodeji
165 Kč
pohlídat

Anotace

Autobiografický příběh Nicolaie Lilina je fascinujícím portrétem podněsterské komunity Urků, jež byla ve třicátých letech minulého století násilně přesídlena do oblasti dnešního Moldavska, svými kořeny však dodnes tkví v sibiřském prostředí a tamním způsobu života. Lilinovo vyprávění, rámované popisem autorovy vojenské služby v Čečensku, tvoří...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Super příběh. Poutavé a poučné čtení.
Velice zajímavý a poutavý příběh. Doporučuji všem.
Ukazuje rozmanitost různých etnik v SSSR na pozadí dějin, jejich zvyky a kulturu a přes značné rozdíly stálou soudržnost a vlastenectví. Nesmí se opomenout ani popis přírodních krás, surovost a její síla a respekt lidí před ní.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Lilin, Nicolai: Sibiřská výchova

Nicolai Lilin, autor s banditskou minulostí, který zažil čečenskou válku, v románu Sibiřská výchova představuje svět, kde proti zákonnosti stojí pateticky uctívaná spravedlnost samozvaných lapků. Rozhodli se bohatým brát a chudým dávat.
Celá recenze

Muži s "občankou" vyrytou do těla

(...) Až devótní pravoslaví se organicky spojuje s prvky sibiřských šamanských kultů, urkové život ctí, ale dokážou jím i opovrhovat. Ještě víc je čest – i zabíjet se musí jaksi zdvořile. Tělo, do nějž tatérova jehla šifrovaně vykreslila celý urkův život, je jeho "občanský průkaz" a vlastně ještě víc – svědectví, že žil dobře. Je to "kultura", v jejímž základu je obrovský rozpor – láska těchhle oddaných křesťanů je vskutku hodně selektivní. Zasažen primitivní silou atavismu, jenž z řádek Lilinovy knihy prýští, může ale jeden najednou vnímat ten svůj svět, v němž už pro prastará hnutí mysli a citu nezbylo místo, jako trochu rozbředlý. A tu "sibiřskou výchovu" jako děsivou a krvavou, ale pořád ještě výchovu.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Sibiřská výchova
Autor:
Lilin, Nicolai
Nakladatel:
Paseka
EAN:
Originál:
Educazione siberiana
Překlad:
Flemrová, Alice
Popis:
Elektronická kniha, 284 stran, bez zabezpečení DRM, 0,7 MB ePUB ePUB, 2,0 MB Mobi Mobi, 1,1 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2013