Josef Škvorecký - Nevysvětlitelný ...
Ke stažení

Nevysvětlitelný příběh aneb Vyprávění Questa Firma Sicula

Nakladatel:  Books and Cards 2013
Ihned
129 Kč

Anotace

Výprava Miskatonické univerzity objeví ve zříceninách mayské akropole Cobánu latinský rukopis, který - jak potvrdí všechny laboratorní zkoušky a znalecké posudky - pochází z poloviny prvního století po Kristu. Jak se starořímský rukopis dostal do mayského města? Touto záhadou počíná řetěz jiných záhad "nevysvětlitelného příběhu".

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Touto knihou Škvorecký zajisté překvapil své čtenáře, neboť ji koncipoval jako velmi odborně a erudovaně sepsané vydání starého rukopisu. Vše se moc dobře čte a je to zajímavým osvěžením v závalu české literatury. Až budete hloubat nad tím, zda je kniha fikcí nebo skutečnou odbornou prací, všimněte si v tiráži, kdo je uvedený jako překladatel...

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Edgar Allan a Smiřický

(...) čteno bez alespoň přibližného vědomí kontextu a bez jisté znalosti autorových preferencí a zálib může poslední Škvoreckého knížka působit jako výstřelek, jako něco sice "pozoruhodného", erudovaně "složeného", ale zároveň podivného a do sebe uzavřeného. Zkrátka jako rozmar starého literáta a učence, v každém případě pak nejméně "realistická" Škvoreckého kniha, jež je celá zasazena do světa literární umělé reality a je vlastně odkazem jen a pouze k literatuře. Inspirativních zdrojů je tu sice víc, ale ten hlavní provází autora celý jeho tvůrčí život a svůj obdiv k němu dal různým způsobem najevo už mnohokrát. Je jím samozřejmě Edgar Allan Poe.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Nevysvětlitelný příběh aneb Vyprávění Questa Firma Sicula
Autor:
Škvorecký, Josef
Nakladatel:
Books and Cards
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 158 stran, bez zabezpečení DRM, 1,5 MB ePUB ePUB, 3,1 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2013