Lord Mord

Nakladatel:  Argo 2014
Skladem
259 Kč
220 Kč
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
298 Kč
253 Kč

Anotace

Román se odehrává v 19. století a sleduje osudy lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca, jemuž příchod moderní doby sebral jeho nejmilejší hračky - ženy, a nabídl zábavu novou: heroin.

Praha před koncem 19. století. Asanační násilí páchané...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)
Kniha typická pro Miloše Urbana, hodně emocí, o něco méně fakt, dobře napsáno, atmosféra vynikající. Průhledná paralela se současným vedením Prahy (dnes už s tím méně současným, ale o to "proslavenějším").
Z pohledu autora byla asanace starého židovského města zločinem, ale ten pohled je pohledem dnešní romantické duše, které nehrozí mor, roznášený krysami, která má k dispozici...
Více
Opět zábavná kniha, která mě přiměla přečíst si něco o historii Prahy a omrknout trochu fotky z už neexistujícího starého Židovského města, abych si vytvořil v hlavě nějaké ty kulisy. Hrabě a jeho partička jsou opravdu postavy k pomilování. :)
Urbanovská klasika, magická pražská atmosféra... radost číst.
Dva dny dvě noci mě trvalo přečtení knihy. Plné soustředění na děj přineslo kýženou úlevu a odpočinek. Spokojená jsem byla velmi. Navíc Stránov je kousek od nás. Zajímalo by mne, proč pro domov hrdiny zvolil autor právě toto místo.
Lord Mord opět jen potvrzuje, proč je pro mě Miloš Urban jako autor na prvním místě. Nezbývá mě nic jiného než se těšit na další knihu.
Po několika románech z posledních let jsem se pomalu smiřoval s faktem, že po skvělém Hastrmanovi a vynikajícím Sedmikostelí se asi autor po tvůrčí stránce vyčerpal. Jsem velmi rád, že jsem se mýlil. Lord Mord navazuje na to nejlepší co jsem od Urbana četl. A zase jednou po čase jsem měl u domácího autora radost ze čtení. Takže díky pane Miloši Urbane.
Slovosled na mne působil trochu jako špatný překlad z angličtiny, měl jsem problémy se čtením, postavy v románu ? Jsou ploché bez nějaké psychologie (i když asi je to záměr), nejprve jako by autor nevěděl, jak rozvinout děj a potom ten velice nevěrohodný konec, na druhou stranu nějakou atmosféru to má a téma Prahy v době asanace je zajímavé, přesto je to první a bohužel zřejmě i poslední kniha...
Více
Lord Mord se mi opět jako další kniha Miloše Urbana velmi líbila, zejména stylem psaní.
Od Miloše Urbana jsem zatím četl jen Santiniho jazyk. Poslední román, Lord Mord, ho však o několik tříd převyšuje. Nejen, že autor dovedl k dokonalosti svůj přesný jazyk, tentokrát plný ideálně využitých archaismů, ale dokázal napsat kvalitní historický román, který se na českém trhu dlouho neobjevil. Ze stránek přímo kape dekadentní atmosféra českého fin de siecle, ponurost staré Prahy (konkrétně...
Více
Lorda Morda jsem si koupil co nejdříve a zhltnul za dva dny, je to zábavné a strhující čtení. Nejvíc připomene skvělé Sedmikostelí, hlavně magickou atmosférou staré Prahy (tentokrát Židovské město!!). Je tam míň sexu a divných vražd, ale Urban je to pořád a ve vrcholné formě, napětí udrží až do překvapivého finále. Jednoduše skvělý, kouzelný román!
Zobrazit další (7)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Miloš Urban

Vlastním jménem Miloš Svačina. Český spisovatel, překladatel a redaktor. Studoval filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, poté strávil rok na univerzitě v Oxfordu.

Sloh Miloše Urbana navazuje na anglickou vypravěčskou tradici, jeho díla jsou proto velice čtivá. Tento britský vliv dokládá například jeho svérázný černý humor a také morbidní až hororové prvky, které obsahuje každý jeho román. Je také autorem divadelních her Trochu lásky a Nože a růže.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Lord Mord
Autor:
Urban, Miloš
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025712078
ISBN:
978-80-257-1207-8
Popis:
1× kniha, brožovaná, 288 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20 cm
Rok vydání:
2014 (2. vydání)