Schroder

Nakladatel:  Paseka 2015
Není v prodeji
149 Kč
pohlídat

Anotace

Na počátku příběhu Erika Schrodera je nevinná dětská lež motivovaná přáním lépe zapadnout do amerického prostředí, v němž se ocitl jako syn německého emigranta. Na konci příběhu je sedmidenní dobrodružný únos vlastní dcery, o niž se soudí s bývalou ženou. Tragickou, dramatickou i pohnutou historii svého života líčí Erik z vězení formou dopisu...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Příběh byl zajímavý, originální, čtivě napsaný. Ale to hlavní, co bych vyzdvihla, je jazyk. Ze zásady v knihách nepodtrhávám, ale tady jsem měla pořád nutkání: nádherně vyjádřené pocity a myšlenky. Přitom žádné filozofické dílo. Moc krásná kniha.
Trochu jsem se bála, že půjde o laciný příběh, ale není tomu tak...kniha je literárně dle mého názoru velmi kvalitní a příběh vás unese...vžijete se do pocitů otce, který díky rozvodu ztratí svou dceru, propadá do beznaděje, depresí, sebenenávisti. Jeho touha po její přítomnosti v jeho životě končí šestidenním únosem vlastní dcery... opravdu doporučuji přečíst!
Jak vůbec psát o rozpadu vztahu, o rozvodu, a o sporu o dítě bez patosu? Hrdina, který přišel o manželku i o dítě, může snadno propadnout světabolu a sebelítosti. Schroder však stojí uprostřed těchto svých životních katastrof a vše se kolem něj hroutí jakoby mimoděk. Zdá se být téměř jen pozorovatelem, který se vzpamatuje až v okamžiku, kdy stojí...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Gaige, Amity: Schroder

Schroder Amity Gaigeové přichází, aby okomentoval to, co se děje před odmlkou a po ní. Jaké je to, milovat svého rodiče, partnera a dítě. Jaké je to, ve všech těchto rolích selhat. A jaké je to, pokusit se omluvit.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Schroder
Autor:
Gaigeová, Amity
Nakladatel:
Paseka
EAN:
ISBN:
Originál:
Schroder
Překlad:
Volhejnová, Veronika
Popis:
Elektronická kniha, 272 stran, bez zabezpečení DRM, 1,9 MB ePUB ePUB, 3,8 MB Mobi Mobi, 1,1 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2015