Ernest Hemingway - Stařec a moře
Ke stažení Info OKO

Stařec a moře

Nakladatel: Tympanum 2015
Stařec a moře

Stařec a moře

349 Kč
314 Kč
Skladem
-10%
349 Kč
314 Kč
Ihned
199 Kč
Stařec a moře

Stařec a moře

299 Kč
269 Kč
Rozebráno
-10%
299 Kč
269 Kč
Stařec a moře

Stařec a moře

299 Kč
254 Kč
Rozebráno
-15%
299 Kč
254 Kč

Anotace

Nezkrácená audioverze nejslavnějšího díla Ernesta Hemingwaye, novela, za které obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu za literaturu. Příběh se odehrává v malé kubánské vesnici poblíž Havany, odkud starý rybář Santiago vyjíždí sám na lov. Po dlouhé neúspěšné době uloví největší rybu svého života, se kterou svede strhující, i když ve výsledku tragický...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Tahle klasika nikdy nezestárne. Stejně jako další klasická literatura, tak i poslední dílo tohohle velikána nepřestává oslovovat. V záplavě milionů knih nevalné úrovně lze vždy sáhnout po této krátké novele, která oprávněně patří ke skvostům světové literatury.

Jak hodně se dá sdělit na několika stránkách, je dobré si to přečíst znovu v téhle "ufňukané" době.

Vskutku fascinující příběh o lidské a v tomto případě až nadlidské síle nevzdávat se. ,,Nevzdávat se za žádnou cenu,, ano, to bylo krédem starce Santiaga..a nebo vlastně i samotného Hemingwaye???
Knížka, která se nejen dobře čte, ale je plná dobrodružství a napětí. Zde si člověk uvědomí, že občas by měl více bojovat, než se hned vzdávat...
Úžasná kniha o životě, o myšlenkách , které řídí každý náš krok.
Zkráceně: Rybář chce chytit rybu, rybář chytá rybu, rybář zápasí s rybou a rybář se snaží chycenou rybu dopravit domů. Člověk by neřekl, že na první pohled tak jednoduchý a nudný příběh může čtenáře zaujmout a dokonce po zavření knihy v čtenáři zanechat dobrý pocit z přečtení. Z takového jednoduchého příběhu, aby se stala klasika musí být autor hodně dobrý spisovatel, kterým Hemingway určitě je.
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

MINIRECENZE

(...) Nahrávku se stopáží tři hodiny čtyřicet minut načetl - v překladu Františka Vrby - Ladislav Mrkvička. A byla to šťastná volba, herec velmi citlivě odstiňuje starcův a chlapcův svět.

Napříč žánry

(...) Stařec a moře je nejslavnější dílo Ernesta Hemingwaye, za které obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu. Příběh se odehrává v malé kubánské vesnici poblíž Havany, odkud starý rybář Santiago vyjíždí sám na lov. Po dlouhé neúspěšné době uloví největší rybu svého života, se kterou svede strhující, i když ve výsledku tragický boj. Alegorický příběh o nezlomnosti lidské vůle, o vztahu člověka k přírodě a jiným tvorům. Kniha se stala symbolem odvahy a lásky k moři.

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Stařec a moře
Autor:
Hemingway, Ernest
Nakladatel:
Tympanum
EAN:
8594072277184
Interpret:
Mrkvička, Ladislav
Popis:
AudioKniha ke stažení, 17 x mp3, délka 3 hod. 33 min., velikost 195,4 MB, česky
Rok vydání:
2015