Skladem

Nové povídání o pejskovi a kočičce

Nakladatel:  Paseka 2016

Anotace

Pejsek a kočička si přáli, aby se na ně nezapomnělo. Aby s nimi i nová generace čtenářů zažila, jak jdou do kina, učí se tančit, chystají se slavit Vánoce a Velikonoce, jsou nemocní, sportují a závodí, věčně se hádají se sousedem zajícem. Zkrátka zažívají běžné příhody blízké všem dětem. Oslovili proto povolané tvůrce, kteří už třicet let hrají...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(
(1x)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Peška, Vlastimil; Milfajt, Jaroslav: Nové povídání o pejskovi a kočičce

Generacemi prověřené Povídání o pejskovi a kočičce se po necelých devadesáti letech dočkalo pokračování. Nakladatelství Paseka vyhovělo návrhu Vlastimila Pešky a Jaroslava Milfajta a u příležitosti výročí Čapkova narození (které bude napřesrok kulaté) vydalo letos v březnu Nové povídání o pejskovi a kočičce.

Povídání o pejskovi a kočičce se podařilo

Jakkoli se snad klasicky zaměřená čtenářská obec obávala, co vzejde z anoncovaného pokračování příběhů pejska a kočičky, výsledek předčil všechna očekávání. Autoři se vší úctou ke knize Josefa Čapka drží rytmus originálu jak po stránce textu, jejž dopodrobna znají díky svému dlouholetému uvádění her o pejskovi a kočičce na scéně Divadla Radost v Brně, tak po stránce výtvarné. Scenárista a pedagog Jaroslav Milfajt se svými citlivými kresbami nesnaží napodobit předlohu, přesto se jeho ilustrace nesou v půvabném Čapkově duchu. (...) Překrásné, poetické a vtipné pokračování pejska a kočičky se podařilo autorům zpracovat na výtečnou. Na pejska a kočičku ani dnes děti nezapomenou.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Nové povídání o pejskovi a kočičce
Autor:
Peška, Vlastimil
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074327186
ISBN:
978-80-7432-718-6
Ilustrace:
Milfajt, Jaroslav
Popis:
1× kniha, vázaná, 112 stran, česky
Rozměry:
19 × 19 cm
Rok vydání:
2016 (1. vydání)