Pěstěná divočina: neboli Co je krajina?

Nakladatel:  Archa 2016
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
339 Kč
271 Kč

Anotace

Předchozí kniha Paula Shephearda, Co je architektura? (české vydání Archa 2011), se zabývala tvorbou skutečných, hmotných věcí: krajin, budov a strojů. Pěstěná divočina je o krajinách a o strategiích, jež řídí to, jak člověk krajinu formuje.
Podle autora je tato kniha „o vidění věcí příliš velkých na to, aby byly vidět“. Jeho důraz na strategii přisuzuje krajině zásadní význam – tvrdí, že každý...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Přiznám se, že se mi moc líbila její obálka, ovšem vnitřek je ještě lepší. Každý den chodíme kolem spousty věcí, které už vůbec nevnímáme a je moc příjemné, když vám autor o nich začne zasvěceně vyprávět neotřelým způsobem, zasadí vám je do překvapivých souvislostí a možná vás probere z každodení letargie. Kniha pro všechny, kteří se chtějí zastavit, zasmát se, dozvědět se a četbu si opravdu užít.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Shepheard, Paul: Pěstěná divočina neboli Co je krajina?

Shepheardův text není filozofický traktát ani se nedá vměstnat do nějakého programu. Vstřícně naladěný čtenář se může inspirovat okouzleným pohledem, který si dokázal uchovat původní divokost, vědomí nezajištěnosti, rizika i malých zázraků.

Autor/Autorka

Paul Shepheard

Paul Shepheard Narozen 24. listopadu 1947, spisovatel, žije v Londýně. Původní profesí architekt, ale od vydání knihy Co je architektura? v roce 1994 postupně přenesl těžiště své činnosti k psaní a přednáškám. Jeho další knihy jsou Pěstěná divočina (1997) o krajinách a Umělá láska (2003) o architektuře a strojích. Utopie Jak mít rád cokoli vyšla v r. 2013. V současnosti pracuje na sbírce esejů o budovách pod názvem Pozemské příbytky. Vyučoval ve škole Architectural Association v Londýně, na Texaské univerzitě v USA, Academie Van Bouwkunst v Nizozemí a Artesis v Belgii.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Pěstěná divočina
Autor:
Shepheard, Paul
Nakladatel:
Archa
EAN:
9788087545416
ISBN:
978-80-87545-41-6
Překlad:
Smetánka, Tomáš
Popis:
1× kniha, brožovaná, 206 stran, česky
Rozměry:
14 × 20 cm
Rok vydání:
2016 (1. vydání)