Ke stažení

Přes moře: S uprchlíky na cestě do Evropy

Nakladatel:  Grada 2015
Ihned
212 Kč

Anotace

Přední německý reportér Wolfgang Bauer a jeho český kamarád a respektovaný reportážní fotograf Stanislav Krupař se jako první novináři vydali na cestu se syrskými uprchlíky z Egypta do Evropy. Poutavé a dramatické vyprávění popisuje cestu obyčejných lidí, které válka dostala do mezních životních situací. Reportážní opus líčí chování převaděčských...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Souhlasím, právě jsem dočetla v němčině. Je dobře, že máme český překlad. Ukazuje, kolik lidí a gangů se na uprchlících neuvěřitelně obohacuje.
Rozhodně doporučuji,ale nikoliv před spaním... Tuto knihu by se měl přečíst každý....

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Vidět, co není k vidění

Německý reportér a český fotograf přinesli unikátní svědectví o cestě syrských uprchlíků do evropy (...) A je to příběh takřka detektivní, se spoustou překvapivých zápletek. Čtenář se tu dozví o šílených manévrech nezodpovědných kapitánů a převaděčských bossů na otevřeném moři, uprchlíci budou přestupovat z lodě na loď, bude hrozit panika i vzpoura. Amarova cesta do Německa nebude zdaleka přímočará, spíš pravý opak – nakonec povede přes východoafrickou Tanzanii a jihoafrickou Zambii. Bauer a Krupař své hrdiny poznali tak dobře, že se dostávají za životopisné zkratky a předvídatelné citace. Právě v tom je kouzlo, které kniha českému čtenáři přináší: kouzlo dlouhé novinářské reportáže. Čte se snadno, rychle, se zaujetím, jako dobrý článek v novinách nebo časopise – ostatně původní verze vznikla pro nejkvalitnější německý týdeník. Pro línějšího čtenáře má pořád příjemných sto stran textu, přesto nabízí stejně dobrý a přesný vhled jako mnohem hůře stravitelné faktografické knihy. Jen škoda, že někde se kvůli rychlému překladu ztrácí vtahující švih originálu. Každopádně můžeme litovat, že žánr knižní reportáže – který není ani cestopisem, ani přísnou literaturou faktu – v Česku stagnuje. I cesty, jež vyžadují míň odvahy a peněz než ta s uprchlíky přes Středozemní moře, by nám přiblížily česká i zahraniční témata v jemnějších, realitě bližších odstínech, než jak je známe.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Přes moře
Autor:
Bauer, Wolfgang a Krupař, Stanislav
Nakladatel:
Grada
EAN:
ISBN:
Originál:
Über das Meer
Překlad:
Binar, David
Popis:
Elektronická kniha, 128 stran, bez zabezpečení DRM, 7,3 MB ePUB ePUB, 9,9 MB Mobi Mobi, 1,7 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2015