Magický průvodce městem pod pahorkem

Nakladatel:  Paseka 2017
Není v prodeji
149 Kč
pohlídat

Anotace

Toto je bez nadsázky kniha, jaká tu nikdy nebyla. Autor bestselleru Literární spolek Laury Sněžné přichází opět s návykovým koktejlem magického realismu, detektivky, hororu a fantasy, ale tentokrát jde ještě dál a nabízí čtenáři příběh, který s ním bude žít ještě dlouho po otočení poslední strany. Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Suomikumma, finské podivno, mě opět zcela ovládlo. Zatímco hlavním tématem prvního autorova bestselleru, Literárního spolku Laury Sněžné, byl svět literatury, v Magickém průvodci se prolíná se světem filmu.

Šéfredaktor Olli Suominen vede v sedmém největším městě Finska Jyväskylä nakladatelství zaměřené na literaturu pro děti a...
Více
Velmi zvláštní příběh, zdánlivě nudný a nezajímavý, gradující v malých náznacích do sympatického rozuzlení. Četla jsem oba konce a oba se mi líbily. Kromě "tunelů", jež se v příběhu mihnou jen několikrát, nečekejte nic fantaskního.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

RECENZE: Je tu nový magický realismus. Říká se mu finské podivno

Kromě oblíbených severských detektivek se začíná čím dál silněji prosazovat i žánr nazvaný finské podivno neboli suomikumma. Typickým současným zástupcem je autor Pasi Ilmari Jääskeläinen. Česky nedávno vyšla jeho novinka Magický průvodce městem pod pahorkem a stojí za to. (...) První polovina knihy je příjemně obyčejná. Je to prostě „jen“ dobře napsaný příběh. Už v ní se ale objevují záblesky magična. V druhé polovině knihy pak o prvky magického realismu není nouze a dodávají jí zcela nový rozměr. Aby však žánrových proměn nebylo málo, přidává Jääskeläinen i trochu detektivky, která nemá daleko k hororu. Naštěstí se mu tento mix nebije a příběhu naopak pomáhá. Matoucí jsou snad jedině pasáže, kdy autor čtenáře přenáší do Olliho a Kerttina dětství, které si s sebou nese svá tajemství. Chvíli také trvá, než si čtenář zvykne na autorův styl psaní. Není to kniha, kterou lze přečíst bez přestávky za jedno odpoledne. Vyžaduje klid a požitkářský přístup.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Magický průvodce městem pod pahorkem
Autor:
Jääskeläinen, Pasi Ilmari
Nakladatel:
Paseka
EAN:
ISBN:
Originál:
Harjukaupungin salakäytävät
Překlad:
Piskoř, Vladimír
Popis:
Elektronická kniha, 332 stran, bez zabezpečení DRM, 1,4 MB ePUB ePUB, 3,1 MB Mobi Mobi, 1,6 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2017