Chystá se

Český ráj

Nakladatel:  Labyrint

Anotace

Parta chlapů se pravidelně schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Nemají jména, jen staré indiánské přezdívky. Tady je nikdo neruší, tady se cítí svobodní a mohou být těmi, kým doopravdy jsou. Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. Radost a smutek mezi kapkami vody. ...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Nejnovější kniha Jaroslava Rudiše všechny jeho příznivce musí potěšit, ti kdo jej příliš neznají, budou patrně překvapeni. Autor pro své vyprávění zvolil formu dialogu. Několik mužů spolu klábosí v sauně. Nenalezneme tu příliš popisů prostředí, ani postav, autor jim ani nedává jména. Ale právě tímto minimalistickým stylem vyniknou jednotlivé...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jaroslav Rudiš: Český ráj

(...) Český ráj zhmotňuje jakýsi konec starých časů. (…) Knihu lze číst napřímo, nebo metaforicky. Je sice formálně uzavřená, ale ve čtenáři nechává něco, nad čím bude přemýšlet.

Jaroslav Rudiš: Český ráj

(...) Rudišova kniha bilancuje, v jaké kondici se dneska nachází bílý muž a jeho slavný projekt euro-americké civilizace. Není to dvakrát veselá vizitka. A týká se obou pohlaví.

Jaroslav Rudiš: Český ráj

(...) Lakuj, ale nepřelakuj, hlásá v Českém ráji, nové knize spisovatele Jaroslava Rudiše, jeden z jeho hrdinů. Zlaté pravidlo střídmosti si k srdci vzal i sám autor a napsal knihu, která vzdává hold češství – nenuceně a s nadhledem. Po Národní třídě by si tak Rudiš Českým rájem mohl znovu rozšířit svou čtenářskou základnu.

Jaroslav Rudiš: Český ráj

(...) Kdo byl kdy v sauně, ví, že rozhovory pod smrkovým stropem ve stostupňovém suchu bývají povrchní, že se témata donekonečna opakují a že přesvědčeného nepřesvědčíš. Všechnu tu triviálnost se milovníkovi saun Rudišovi podařilo výborně přenést na papír.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Český ráj
Autor:
Rudiš, Jaroslav
Nakladatel:
Labyrint
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 184 stran, česky