Ke stažení

Povídky: Soubor textů otce a dcery

Nakladatel:  Mladá fronta 2018
Ihned
159 Kč

Anotace

Do tohoto souboru vybral Arnošt Lustig nedlouho před smrtí své dvě povídky Poslední den ohňů a Chvíle hned po ránu, další dvě povídky přidala jeho dcera Eva – Bílý vítr a Sláva Chaima Steina. Vznikla tak výjimečná sbírka raných textů obou spisovatelů. Čtenář tak má možnost porovnat jak či zda Lustig ovlivnil tvorbu své dcery.

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Lustigova dcera píše citlivěji než otec, škoda jen, že nedostala víc prostoru

Soubor čtyř povídek Arnošta Lustiga a jeho dcery Evy Lustigové je jako čtvero ročních dob. Mohou stát zvlášť, jsou působivé samostatně, ale dohromady tvoří zvláštní úplnost, jednotu, uzavřený kruh. Kruh se jmenuje Povídky, soubor textů otce a dcery, a vydalo je nakladatelství Mladá fronta.
Zatímco Lustig je Lustig a obě jeho povídky, ač nejsou nové, mají v sobě jasně uzavřenou schopnost autora obsáhnout ty nejtěžší okamžiky v životě člověka syrovou metaforou, jeho dcera je mnohem lyričtější. (...) Povídky Evy Lustigové jsou mnohem osobnější a citovější než texty jejího otce. A čtenáře chtě nechtě nad knihou napadne, že by od ní chtěl číst víc než jen tyhle dvě.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Povídky
Autor:
Lustig, Arnošt a Lustigová, Eva
Nakladatel:
Mladá fronta
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 153 stran, bez zabezpečení DRM, 1,4 MB ePUB ePUB, 2,1 MB Mobi Mobi, 2,0 MB PDF PDF, 3,3 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2018