Oscar Gross Brockett - Dějiny divadla
Doručení po ČR zdarma

Dějiny divadla

Nakladatel:  Rybka Publishers 2019
Rozebráno
-10%
1 098 Kč
988 Kč
pohlídat
Dějiny divadla

Dějiny divadla

799 Kč
679 Kč
Rozebráno
-15%
799 Kč
679 Kč

Anotace

Aktualizované vydání Brockettových Dějin divadla představuje přehled dějin divadla od doby jeho vzniku až do současnosti. Publikace, která vyniká mimořádným rozsahem a šíří záběru, mapuje vývoj divadelní tvorby v Evropě, ve Spojených státech amerických, ale také v Asii a Africe. Nové české zpracování vychází primárně z původního českého překladu...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Dějiny divadla splňují svůj účel

(...) Obvyklé překladatelské potíže například s terminologií tu prakticky neregistrujeme. Publikace je vybavena bohatou obrazovou dokumentací, jež je společným dílem redaktorky Jany Patočkové a její redakční spolupracovnice Věry Velemanové. Nechybí bibliografie, pečlivě zpracovaný rejstřík, zkrátka všechny náležitosti, které k odborné publikaci na nejvyšší úrovni patří. Nebude přehnané, označíme-li Brockettovy Dějiny divadla za nejzávažnější nakladatelský počin v oblasti teatrologické literatury za období minimálně posledního roku.

Dlouho postrádaná publikace

(...) Brockett podává na více než 850 stranách přehled dějin divadla od doby jeho vzniku až do roku 1993. Svou práci poprvé publikoval roku 1969. Při jejím sedmém vydání oslovil také české odborníky - aktualizoval totiž informace o vývoji divadla po druhé světové válce, připojil kapitoly o africkém divadle a své místo zaujalo v knize také umění asijské.

Brockettovy Dějiny divadla jsou vizitkou redakční práce

(...) Brockettova kniha je mimořádná šíří záběru, a přitom nevidí divadlo jen z nejatraktivnějšího a nejsnáze přístupného úhlu. Navzdory proklamované mu encyklopedickému charakteru pojednává podrobně i o málo známých aspektech divadelní tvorby. (...) Brockettova kniha je perfektní vizitkou vydavatelské a redakční práce, v případě edičního oddělení Divadelního ústavu jde o vyvrcholení několikaletého pracovního úsilí.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Dějiny divadla
Autor:
Brockett, Oscar Gross
Nakladatel:
Rybka Publishers
EAN:
9788087950661
ISBN:
978-80-87950-66-1
Originál:
History of the Theatre
Překlad:
Lukeš, Milan
Popis:
1× kniha, vázaná, 1144 stran, česky
Rozměry:
17 × 23,5 cm
Rok vydání:
2019 (9. aktualizované vydání)