Raina Telgemeierová - Ségry

Ségry

Nakladatel: Paseka 2020
Rozebráno
296 Kč
pohlídat

Anotace

Raina se nemůže dočkat, až bude mít sourozence. Ale jen do chvíle, než se její sestřička narodí - Amara je úplně jiná, než si Raina představovala. Je sice roztomilá, jenže je taky náladové, ubrečené mimino. Během let se jejich vztah příliš nelepší, později se navíc objeví mladší brácha a mezi rodiči to začne skřípat. Jak se ségry vyrovnají s...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Po vynikajícím, ale teenagerském Úsměvu jsem nečekal tak vážné téma. V hlavní roli je opět Raina a tentokrát mnohem víc prostoru logicky dostává její sestra Amara, ale komiks u mě zabodoval hlavně citlivým (ne)zobrazením problémů mezi jejich rodiči. Přestože je tady samozřejmě spousta humoru a situační komiky (epizodka s rybičkami je GENIÁLNÍ!),...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

KOMIKS, KTERÝM UTĚŠÍTE KAŽDOU STARŠÍ SÉGRU

(...) Autorka má cit pro témata, která se dotýkají téměř každé dospívající dívky, a v Ségrách tomu není jinak. Vytoužená sestra Amara je samozřejmě úplně jiná, než si Raina představovala. Navíc je tu věkový rozdíl, který na dlouhá léta komplikuje jakoukoli zajímavou hru. Raině se tak neustále vrací otázka „Proč jsem vlastně chtěla ségru?“ Věčná otázka, v níž se točí sourozenecký vesmír milionů starších sester - a puberta ji jen zintenzivní. Zvlášť na společné týdenní cestě autem za příbuznými.

Jak se srovnat s mladší sestrou

Po epizodickém vyprávění komiksu Úsměv americká kreslířka Raina Telgemeierová ve volném pokračování zdařile konstruuje ucelený příběh o frustracích ze sourozeneckých půtek. Tragikomický děj plný dětského hašteření a nevražení nakonec dovádí ke smířlivému, trochu útěšnému finále.
Celá recenze

Komiks Ségry je lék na protivnou rodinnou dovolenou. Pro všechny účastníky zájezdu

(...) Ségry jsou přes svůj zdánlivě naivní pohled až překvapivě vyzrálá sonda do bláznivého světa rodiny. Do světa, kde přes všechnu snahu vládne chaos, kde se páchají malé genocidy na domácí zvířátka, děti i dospělí mají stejně vážné i malicherné důvody ke vzteku, vedrem počínaje, prasklou pneumatikou nebo pocitem neoblíbenosti konče. Důležité je, že Telgemeierová dokáže s minimem prostředků a ve zkratce vystihnout i tiše probublávající podtón vřelosti, kterou k sobě členové rodiny cítí. I když to někdy sami netuší. Uvědomují si to, až když opravdu poslouchají toho druhého. Když sundají sluchátka, odloží čmárátka, nebo se přestanou brát tak vážně.

Puberta, která pobaví – 80 %

(...) Telgemeierová na vlastní dospívání pohlíží se sympatickým nadhledem. Vypráví spoustu příhod, ve kterých zdaleka není za hrdinku. Zachycuje stále rostoucí žárlivost vůči mladší sestře (nejprve kvůli pozornosti rodičů, později kvůli talentu). Také se věnuje životu rodičů, kteří kvůli třem potomkům museli značně změnit vlastní touhy a potřeby. Co zní téměř melancholicky, je naštěstí podáno velmi zábavnou formou. Hádky mezi sestrami jsou komické, totéž platí pro flashbacky ztvárňující vývoj sesterského soužití. Ségry jsou sympatickým pohledem na ženské dospívání a nebýt fantastického Přízračného světa Daniela Clowese, mohlo by jít o kandidáta na titul nejlepší komiks o ženské pubertě.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Ségry
Autor:
Telgemeierová, Raina
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788076371040
ISBN:
978-80-7637-104-0
Doporučená prodejní cena:
329 Kč
Originál:
Sisters
Překlad:
Marková, Michala
Popis:
1× kniha, vázaná, 208 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 21 cm
Rok vydání:
2020 (2. vydání)