Ke stažení

Pan Buřtík a pan Špejlička

Nakladatel: Albatros 2016
Ihned
159 Kč

Anotace

Když se pan Buřtík a pan Špejlička poprvé setkali, dali se do smíchu. Smáli se sami sobě, vždyť jeden vypadal jako soudek, druhý jako tyčka. Ale hned
si byli sympatičtí, a vydali se zpečetit své nenadálé přátelství do restaurace Rozmarýnka. První si objednal dvanáct talířů tlačenky s chlebem (který asi?),
ten druhý lipový čaj a sušenku (kdo asi?)....

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Syn dostal knihu v únoru k svátku, je velmi oblíbená, četli jsme ji dokola. O knížkách si povídali i ve školce a když Peta řekl název téhle knížky, pí. uč. ji neznala. Měl ji přinét ukázat. Pan Buřtík a pan Špejlička jsou stále ve školce, učitelky ji čtou dětem před spaním.

Věci od pana Svěráka mám rád, ale tato knížka byla pro mne zklamáním. Pár hezkých jazykových obratů, ale příběh nanicovatý a bez většího nápadu. Myslím, že knížku nakonec prodává jen jméno. Nemohu ještě posoudit reakci dětského čtenáře (dárek), ale z mého pohledu za ty peníze útlá knížka nestojí ... Tak se budu těšit na něco snad lepšího příště.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Svěrák, Zdeněk: Pan Buřtík a pan Špejlička

Uvedení nové knihy Zdeňka Svěráka Pan Buřtík a pan Špejlička na knižní trh vyvolalo ve čtenářích mnoho otázek. Nejdůležitější se přirozeně týká samotné geneze knihy, na kterou upozorňuje na zadní straně i autor.
Celá recenze

Svěrákova knížka pro děti je pohádka lehce cimrmanovská

(...) Zároveň Svěrák "klasiku" aktualizuje po svém a příběh posouvá až k pohádce lehce cimrmanovské. Nalezená štěňata tu například pojmenuje Pocem, lékárnu mění v lekárnu a zlodějům přisoudí synchronizaci i v tetování - první má na paži Jack a ten druhý - Pot. Absurditu však Svěrák umí pěstovat i v situační komice. (...) Spojuje je staromilská noblesa, rozverný humor i záliba v jazykových kotrmelcích a přesmyčkách. Mnohé berou za slovo ustálené fráze i přísloví ("spát se slepicemi" se chodí skutečně do kurníku) nebo se nechávají - jako třeba v případě minioper o Budulínkovi, Karkulce a dalších - inspirovat osvědčenou českou pohádkou. Trochu to platí i o Svěrákově novince, v níž by se daly hledat paralely s příběhem oHloupém Honzovi. Buřtík se Špejličkou jsou totiž dobromyslní nešikové (tak trochu jako Pat aMat), kteří putují světem a do pořádné práce se moc nehrnou. Ale zase se jen tak něčeho nebojí a ztřeštěné nápady jim proti vší logice nakonec vyjdou.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Pan Buřtík a pan Špejlička
Autor:
Svěrák, Zdeněk
Nakladatel:
Albatros
EAN:
EK279784
Ilustrace:
Votruba, Jiří
Popis:
Elektronická kniha, 64 stran, bez zabezpečení DRM, 5,7 MB ePUB ePUB, 8,6 MB Mobi Mobi, 12,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2016