Ke stažení

Novinářky

Nakladatel: CPress 2022
Ihned
299 Kč

Anotace

Česká mediální scéna pohledem žen, které mají zásadní vliv na její podobu

Moderují zpravodajské pořady, vedou velké mediální domy, píšou o tématech, která hýbou světem. Jaké překážky musely ve své kariéře zdolávat a kde berou motivaci? Linda Bartošová, jedna z hlavních tváří zpravodajské ČT24, vyzpovídala své kolegyně napříč mediálním...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Kniha rozhovorů se ženami v českých médiích, ať už v novinách, rádiu nebo v televizi. Jaká byla jejich cesta k tomu, aby se dostaly tam, kde jsou, jaké překážky musely zdolávat. Na otázky odpovídají například Daniela Drtinová, Světlana Witowská, Lenka Kabrhelová a další.

Jelikož miluji knihy rozhovorů, tato kniha byla jasnou volbou a...
Více
Každý rozhovor byl jiný, ale všechny výborné. Ke každé respondentce přistupovala autorka osobně podle její profesní minulosti i současnosti. Některé novinářky jsem znala a s některými jsem se díky knize seznámila. Knihu určitě doporučuji i čtenářům, kteří nemají přehled o novinářském rybníčku.
Pohled do novinářské profese očima žen určitě stojí za přečtení. Zákulisí tohoto náročného povolání, obzvlášť pro ženy, jejich nasazení a odhodlání, je obdivuhodné.. Některé novinářky jsem poznala až díky této knize, nejvíce mě oslovil rozhovor se Světlanou Witowskou a Petrou Procházkovou.
Kdyby šlo dát nula hvězdiček, bylo by to to správné hodnocení.

Rozhovory jsou plné hloupých chyb typu záměny slov e-mail a email (to druhé je smalt) a bohužel se v nich vyskytují i chyby hrubé, třeba ve shodě podmětu s přísudkem; slovosled kulhá a v otázkách se objevují termíny jako "artikulace problému" - to je u všech všudy...
Více
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Slasti i strasti života novinářek

Intriky, posměch i podceňování. S tím vším se musí novinářky vyrovnávat. Některé se ale přesto prosadily a v žurnalistice našly svoje poslání. Kniha Novinářky poutavě shrnuje osudy některých z nich. Konkrétní návody ale nedává, nutné je každopádně odhodlání a vytrvalost.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Novinářky
Autor:
Bartošová, Linda
Nakladatel:
CPress
EAN:
EK505060
Doporučená prodejní cena:
299 Kč
Překlad:
Minaříková, Anežka
Popis:
Elektronická kniha, 248 stran, bez zabezpečení DRM, 1,8 MB ePUB ePUB, 2,7 MB Mobi Mobi, 2,0 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2022