Bestseller Novinka Ke stažení

Doktorka z domu Trubačů

Nakladatel: Motto 2022
Ihned
194 Kč

Anotace

Literárním zpracováním osudu lékařky přezdívané „český Albert Schweitzer“ přiblížila Ilona Borská výjimečnou osobnost Vlasty Kálalové-Di Lottiové. Léčila, milovala, studovala, přednášela a cestovala s umanutou odvahou jít za svým snem. Její mimořádné nadání však bylo vykoupeno i nezměrným utrpením. Rodačka z Bernartic u Tábora, mladá...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Knihu jsem četla několikrát a marně ji sháněla. Moc jsem ji chtěla mít ve své knihovně, v letošním roce jsem ji u váš konečně zakoupila a těším se až ji otevřu a opět se začtu do silného životního příběhu paní doktorky Kálalové. Pokaždé když projíždím Bernarticemi nezapomenu kouknou na dům ve kterém žila.
Miluji tuto knihu. Kdysi mi ji doporučovala maminka...stále jsem ji odmítala. Po letech jsem probírala knihy po mamince a tuto ve zvláštním vydání si vzala na dovolenou. Byla to malá knížka.. vlastně svázané výstřižky z novin, jak tehdy vycházely v Mladé frontě. Na dovolené jsem se od ní nemohla odtrhnout ... a byla to láska navždy.
Skvělá kniha o silné a zajímavé osobnosti lékařky Vlasty Kálalové, působící před 2. světovou válkou v Bagdádu. Knížka se mi zaryla pod kůži a její děj si pamatuji celý život, jsem moc ráda, že byla nyní po dlouhých letech znovu vydána.
silný příběh, úžasná osobnost. měla jsem ji jen půjčenou z knihovny a teď si jí konečně koupím !
Veeeeeeeelice podařené dílo. Byla jsem smutná z toho, že je kniha u konce.
Kniha o doktorce Kálalové byla pro mne velkým překvapením i zážitkem. Odvahou a tvrdohlavým odhodláním dostat se tam, kde je její místo na světě - Irák a studium parazitologie. A nejen to. Poznání úrovně(nebo spíše neúrovně tamějšího zdravotnictví), zápasy s předsudky a vybudování nemocnice v naprosto primitivních podmínkách. Dále mě zaujala...
Více
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Doktorka z domu Trubačů
Autor:
Borská, Ilona
Nakladatel:
Motto
EAN:
EK506606
Popis:
Elektronická kniha, 304 stran, bez zabezpečení DRM, 9,6 MB ePUB ePUB, 14,3 MB Mobi Mobi, 11,6 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2022