Augustina Bazterrica - Znamenitá mrtvola
Novinka Ke stažení

Znamenitá mrtvola

Interpret:  Jakub Gottwald
Nakladatel: OneHotBook 2023
Ihned
339 Kč

Anotace

Neotřelá orwellovská dystopie, která jde ve zkoumání temných hlubin lidské duše až na dřeň Samec, samice. Bytost. Stvoření. Šlechtěný druh. Speciální maso. Ale ne člověk. Nikdy ne člověk. Svět změnil virus, který znemožnil konzumaci zvířat, lidskou populaci ale nenapadl. Ve společnosti se tak postupně stal přípustným a později dokonce systémově...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Už obálka mne velmi upoutala. První stránky se mi zdály neuvěřitelné. Postupně jsem si zvykla na danou realitu, skutečnost, co se běžně děje na jatkách. Stručný popis, jazyk strohý, ale čtivý vás nutí číst a číst, až zjistíte že jste na konci a věříte, že musí přijít pokračování.
Znamenitá mrtvola je hra, kterou hrají děti ve světě po pandemii viru, po které byli vyhubeni zvířata. Pointa hry je, že mezi sebou dávají tipy, jak by ten druhý chutnal. Přijde vám to zvrácené? Kdepak. Realita dystopického světa, ve kterém je kanibalismus legální, na jatkách se poráží "speciální maso" samic a samců a lidskost je...
Více
Nemůžeme jíst zvířata, tak co zbývá za alternativu? Svět bez emocí a viny. Budoucnost v kanibalismu. Od Dámského gambitu další kniha, která mě vtáhla na 100%. Proč? To, jak je to stroze-úkosem napsána. Ale hlavně díky té úsečnosti vynikne ta absurdnost toho všeho a hlavně klasika: že by to tak skutečně dopadlo.
Já prostě věřím tomu, že lidi...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

O speciálním masu speciálními slovy

Argentinská spisovatelka představuje dystopický svět, v němž je touha po mase větší než touha po lidskosti. Brutální příběh, odhalující lidství až na dřeň, však není pouhý horor, překvapí i po stylistické stránce.
Celá recenze

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Znamenitá mrtvola
Autor:
Bazterrica, Augustina
Nakladatel:
OneHotBook
EAN:
AK545
Doporučená prodejní cena:
339 Kč
Překlad:
Malinová, Lenka
Interpret:
Gottwald, Jakub
Popis:
AudioKniha ke stažení, 16 x mp3, délka 5 hod. 55 min., velikost 322,0 MB, česky
Rok vydání:
2023