Grafiky Jiřího Slívy jsou mírně choulostivé, aktuální i trochu nevděčné k historii, ale zaručeně vtipné. Výběr z jeho tvorby zahrnuje knížečka pod hrdým názvem České chlouba.
Sláva letu je veselá knížka plná kreslených vtipů s převahou těch leteckých, které za padesát let své tvorby vytvořil pilot nadzvukových letadel a karikaturista Miloslav Martenek.
Publikace je založena na výběru několika specifických aspektů daného tématu, tj. jistého podílu zahraničních Čechů na bilaterálních vztazích, které mají z pochopitelných důvodů jiné akcenty např. v Kanadě a jiné na Ukrajině.
Žánrové výjevy obrazů jsou působivým zobrazením minulosti při realistickém zachycení dávné podoby společnosti. Jde dovedné zobrazení pocitů a pohnutek vyjadřovaných mimikou a pohybem.
Pohádky s reklamou oživují umlčená sešitková vydání ilustrovaných pohádek z dob monarchie a časů první poloviny 20. století. Knížka nabízí výběr titulů, kde dominují půvabné kresby známých malířů ve spojení s nápaditou, nostalgicky působící reklamou.
Francie měla od 19. století otevřenou náruč pro zahraniční přistěhovalectví. Obyvatelé českých zemí netvořili žádnou výjimku i oni hojně využívali nabízenou příležitost.
Kolektivní monografie představuje hospodářské dějiny jako vědní disciplínu zkoumající často významné události, fenomény a procesy, které významně ovlivňují život většiny společnosti.
Knížka příběhů Pavla Šmidrkala přibližuje jedenáct událostí smetených paží času. Povídka Oscar v Dejvicích popisuje pouť americké filmové ceny za Ivanem Jandlem v roce 1947, ...
Mapa života jedné větve rodiny velikána naší kultury. Letmé vzpomínky na osobnost Jiřího Trnky jsou rozšířeny o dílo jeho manželky Heleny Chvojkové a obohaceny množstvím prací jejich syna, Jiřího Trnky ml. a jeho ženy, Heleny Trnkové-Veselé.
Publikace přináší výběr 200 hudebních dvoulistů s výtvarně řešenou titulní stránkou. Zahrnuje písně Wericha a Voskovce, Vlasty Buriana a další filmovou, taneční, trampskou, kabaretní a vojenskou tvorbu, letité šlágry, trvalé hity i skladby vyhaslé.
Kniha Tavík František Šimon zblízka představuje dílo ceněného grafika a malíře, profesora pražské AVU. Nabízí neznámé fotografie a vzácné dokumenty z jeho pobytu v Paříži a ve světě.
Katalog malovaných, tištěných a vpisovaných papírových blahopřání. Jsou poztrácená a zavátá, díky své zranitelné křehkosti nedochovaná, vlastně už vyhynulá.
Knižní vzpomínky Vladimíra Popelky (*1932) jsou jedinečným svědectvím o české hudbě posledních více než sedmdesáti let. Zvláště pak o hudbě populární – jazzu, swingu a hlavně pop music.