Francie měla od 19. století otevřenou náruč pro zahraniční přistěhovalectví. Obyvatelé českých zemí netvořili žádnou výjimku i oni hojně využívali nabízenou příležitost.
Kolektivní monografie představuje hospodářské dějiny jako vědní disciplínu zkoumající často významné události, fenomény a procesy, které významně ovlivňují život většiny společnosti.
Knížka příběhů Pavla Šmidrkala přibližuje jedenáct událostí smetených paží času. Povídka Oscar v Dejvicích popisuje pouť americké filmové ceny za Ivanem Jandlem v roce 1947, ...
Mapa života jedné větve rodiny velikána naší kultury. Letmé vzpomínky na osobnost Jiřího Trnky jsou rozšířeny o dílo jeho manželky Heleny Chvojkové a obohaceny množstvím prací jejich syna, Jiřího Trnky ml. a jeho ženy, Heleny Trnkové-Veselé.
Publikace přináší výběr 200 hudebních dvoulistů s výtvarně řešenou titulní stránkou. Zahrnuje písně Wericha a Voskovce, Vlasty Buriana a další filmovou, taneční, trampskou, kabaretní a vojenskou tvorbu, letité šlágry, trvalé hity i skladby vyhaslé.
Kniha Tavík František Šimon zblízka představuje dílo ceněného grafika a malíře, profesora pražské AVU. Nabízí neznámé fotografie a vzácné dokumenty z jeho pobytu v Paříži a ve světě.
Katalog malovaných, tištěných a vpisovaných papírových blahopřání. Jsou poztrácená a zavátá, díky své zranitelné křehkosti nedochovaná, vlastně už vyhynulá.
Knižní vzpomínky Vladimíra Popelky (*1932) jsou jedinečným svědectvím o české hudbě posledních více než sedmdesáti let. Zvláště pak o hudbě populární – jazzu, swingu a hlavně pop music.
V pořadí devátý svazek ediční řady Prameny k českým dějinám 16.–18. století zpřístupňuje prostřednictvím moderní kritické edice memoáry představitelů tří generací nižšího šlechtického rodu Bukovanských Pintů z Bukovan.
Kniha představuje výběr úvah o užitečnosti dialogu mezi akademickou sférou, politikou a nositeli vnější migrace, které s určitou přibližností můžeme zahrnout pod pojem česká diaspora.
Kniha doprovázející stejnojmennou výstavu kreslených vtipů, fotografií a sbírkových předmětů dnes již legendárního humoristy a kreslíře Jiřího Wintra Neprakty z mistrovy pozůstalosti.
Českobudějovický 91. pěší pluk patří mezi nejznámější útvary bývalé rakousko-uherské armády. Ne však díky svým skutečným zásluhám a válečné historii, ale díky spisovateli Jaroslavu Haškovi, který do kulis pluku zasadil příběh o dobrém vojáku Švejkovi